Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie,

zawsze wtedy jest Boże Narodzenie’.

Św. Matka Teresa z Kalkuty

 

 

Drodzy Parafianie! Mieszkańcy Lubaczowa, Drogie Rodziny, Drodzy Przyjaciele.  

 

Po raz kolejny weszliśmy w Święta Bożego Narodzenia. W ten szczególny czas otwierania serca na Boga, otwierania serca na drugiego człowieka, otwierania się na siebie samego. W te święta usłyszmy raz jeszcze jak będzie mówił do ciebie i do mnie Maleńki Pan Jezus: „Pozwól Mi do ciebie przyjść. Pozwól Mi obdarować cię Moją Miłością, pozwól mi z tobą, w twoim człowieczeństwie, objawiać Moją miłość światu”.  Święta Faustyna zapytała kiedyś Jezusa dlaczego przychodzi do niej jako dziecko, On odpowiedział jej, że zrobił to, żeby nie bała się Boga, żeby mogła przytulić Go do swojego serca bez lęku i strachu. Ten piękny obraz, wspaniała nowina niech mobilizuje nas, byśmy nie lękali się otwierać szeroko naszego serca dla Nowonarodzonego Syna Bożego, bo im więcej Jego w naszym sercu, tym więcej
w nas i w świecie Miłości.  

Jako proboszcz konkatedralnej wspólnoty pragnę w ten szczególny czas, zgodnie z naszym zwyczajem, wyciągnąć do was dłoń z  białym opłatkiem i pragnę złożyć Wam serdeczne życzenia.

Wam Droga Młodzieży życzę, aby te świąteczne dni pomogły  zrozumieć piękno wiary i przemienić się w gorliwych świadków Jezusa Chrystusa.

Wszystkim osobom starszym, chorym  i samotnym z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę ulgi w cierpieniu, światła i nadziei w sercu, odwiedzin najbliższych i znajomych, ale przede wszystkim wiary, która góry przenosi. Miejcie nadzieję i wiarę, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

Wam wszystkim pełniącym wszelkie funkcje społeczne oraz odpowiedzialnym za rozwój i przyszłość naszego miasta i naszej ziemi lubaczowskiej,

w tym miejscu wyrażam głęboką wdzięczność za życzliwość oraz pomoc dla naszej wspólnoty parafialnej.  Zapewniam Was o pamięci w modlitwie przy Jezusowym żłóbku oraz upraszam dla wszystkich Boże błogosławieństwo na czas świąteczny oraz na cały zbliżający się Nowy Rok.

Drodzy Parafianie!

W tym miejscu pragnę Wam gromadzący się tak chętnie na różnorodnych nabożeństwach, gorąco podziękować za modlitwy w intencji nas księży i naszej parafii oraz za wszelkie ofiary, dzięki którym udaje się nam zrealizować wiele wspólnych dzieł. Rozpoczynająca się zaraz po Bożym Narodzeniu wizyta kolędowa będzie stanowić okazję do naszej wspólnej rozmowy nad zaangażowaniem każdej rodziny w misję ewangelizacyjną parafii i działaniami jakie powinny czy mogłyby zostać podjęte dla wzrostu duchowego wymiaru naszej parafii  myśląc o niej jako o własnej rodzinie.

Moi Kochani życzę każdemu z was bliskiego i serdecznego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem. Otwórzcie przed Jezusem drzwi swoich serc, zaproście Go przez modlitwę do Waszych małżeństw i rodzin. Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza ciemności i mroki, a Boże Dziecię przywraca wiarę i wlewa do naszych serc nadzieję, pokój i radość oraz obdarza wszelkimi łaskami w każdym dniu nadchodzącego Nowego  Roku.

Zdrowych, szczęśliwych, radosnych, błogosławionych Świąt i całego Nowego Roku 2020.

Tym życzeniom towarzyszy moja serdeczna modlitwa i kapłańskie błogosławieństwo. Szczęść Boże!

Ks. Dziekan Andrzej Stopyra