O G Ł O S Z E N I A  –  X VII   N i e d z i e l a   Z w y k ł a   – 28.07.2019  r.

  1. Dziś XVII Niedz. zw. Porządek mszy św. wakacyjny. W czasie każdej Mszy św. modlimy się za kierowców i podróżujących. Po Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Pojazdy święcone będą przy bramie wyjazdowej z placu kościelnego. Podczas poświęcenia pojazdów zbiórka datków na zakup aut dla misjonarzy.
  2. Dziś o godz. 9.00 odprawiona zostanie tzw. „Msza św. Kresowa” na rozpoczęcie Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Mszę św. odprawi J.E. Ks. Bp Jan Sobiło z diecezji Charkowsko – Zaporoskiej na Ukrainie. Mszę swoim występem ubogaci artysta, śpiewak Jacek Kowalski z Poznania oraz zaproszony chór. Po Mszy św. dokonamy otwarcia wystawy „Święty Jan Paweł II w znaczkach Poczty Polskiej”. Po Mszy św. złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych Polaków przez nacjonalistów z OUN-UPA. Także można dziś oglądać wernisaż poświęcony ks. Józefowi Kłosowi wieloletniemu proboszczowi w Cieszanowie. Szczegółowy program Festiwalu jest na planszach ogłoszeniowych
  3. Dziś w Krowicy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma o godz. 12.00.
  4. Przypominamy i zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Apel ten kierujemy szczególnie do młodzieży. Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę w piątek 2 sierpnia z naszego Sanktuarium. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 8.00. Dzisiaj spotkanie informacyjno – organizacyjne dla pielgrzymów w kościele św. Karola Boromeusza po Mszy św. o godz. 17.00. Przypominamy także, że trwają też zapisy do grupy duchowej, która modlitwą towarzyszyć będzie pielgrzymom w ich trudzie pielgrzymowania. Ludzi dobrego serca zachęcamy do składania ofiar na Fundusz Pielgrzymkowy. Od dziś można złożyć swoje intencje modlitewne, które zabiorą ze sobą pątnicy na pielgrzymi szlak.
  5. Już dziś zapowiadamy, że pielgrzymka z Lubaczowa do Kalwarii Pacławskiej wyruszy 12 sierpnia. Powrót w uroczystości ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w dniu 15 sierpnia. Szczegóły na plakatach lub w zakrystii.
  6. W najbliższy czwartek I czwartek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań. Na mszy św. wieczornej modlić się będziemy za wszystkich, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkową w środę i czwartek od godz. 17.30 i w piątek pół godziny przed mszą poranną i wieczorną. Msza pierwszopiątkową w Dąbkowie o godz. 15.00 i w Dąbrowie o godz. 16.00. Chorych odwiedzimy z Komunią św. przed południem.
  7. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  8. Polecamy do nabycia Niedzielę lub Gościa Niedzielnego i do lektury wartościowych tekstów społeczno-religijnych w nich zamieszczonych.
  9. Apel o trzeźwość w miesiącu sierpniu. Posłuchajmy fragmentu listu ks. Biskupa Bronakowskiego Krajowego Duszpasterza Trzeźwości. – Kościół w Polsce od lat prowadząc apostolstwo trzeźwości walczy o człowieka wolnego i szczęśliwego w rodzinie i w społeczeństwie. Tam, gdzie brakuje trzeźwości, pojawiają się poważne problemy, mnożą się dramaty całych rodzin, wspólnot i środowisk. Trzeźwość jest tamą, która chroni życie indywidualne, rodzinne i społeczne przed cierpieniem. Można powiedzieć, że płyniemy po wzburzonym morzu, aby dążyć do upragnionego, bezpiecznego portu. Tym portem jest trzeźwa, prawdziwie wolna Polska. Żeby ten cel osiągnąć, musi nastąpić mobilizacja wszystkich żywotnych sił, całej wspólnoty narodowej. Nie będzie trzeźwej Polski bez współpracy rodziny, Kościoła, instytucji państwowych i samorządowych. Nie będzie trzeźwej Polski bez odwagi mówienia prawdy, nawet trudnej, o naszych problemach. Nie będzie trzeźwej Polski bez mocnego sprzeciwu na rozpijanie Polaków, zwłaszcza najmłodszych. Czy zdajemy sobie sprawę, że prawie milion dzieci w Polsce żyje w rodzinach z problemem alkoholowym? Dzieci te potrzebują specjalistycznej pomocy, którą powinny zapewnić władze państwowe i samorządowe. Świadomi powagi sytuacji w naszej Ojczyźnie prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Nasi przodkowie nie szczędzili sił i krwi, aby bronić ziemi ojczystej. My także pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas. Wypracujmy w sobie cnoty, dzięki którym staniemy się oparciem dla młodych, autorytetami tak bardzo potrzebnymi w sytuacji upadku wartości. Niech decyzja o zachowaniu abstynencji od alkoholu w sierpniu stanie się początkiem błogosławionej drogi trzeźwości dla wszystkich rodaków w kraju i poza jego granicami. Bez praktykowania świadomej abstynencji przez wielu Polaków nie będzie trzeźwej Polski. Niech Maryja, Królowa Polski, błogosławi naszym dobrym postanowieniom. Niech wspiera nasze wysiłki podejmowane dla otrzeźwienia polskiego Narodu.
  10. Na zakończenie Mszy św. siebie i wszystkie nasze sprawy zawierzmy Matce Bożej i Świętemu Michałowi Archaniołowi…