OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś III Niedz. Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.
 2. O godz. 16.30 w sali teatralnej możliwość obejrzenia filmu „Bóg nie umarł cz. II”. Jest to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnego oglądania. Wstęp wolny.
 3. Dziś o 13.00 msza św. kolędowa w intencji parafian : z ul. Orzeszkowej, Cichej, Walecznych, Żelichówka i Kurierów AK. Za tydzień o 13.00 za wszystkich indywidualnych ofiarodawców i darczyńców.
 4. Jutro w poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w konkatedrze o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia jako odpowiedź na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” z 1995 roku, ogłoszonej 25 marca. W tym dniu wiele osób składa przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Taka możliwość będzie na Mszy św. o godz. 18.00. Deklaracje już dzisiaj można pobrać z zakrystii.
 5. Jutro też przypada 27 rocznica powstania naszej diecezji zamojsko – lubaczowskiej.
 6. Jutro w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w katedrze zamojskiej na mszy św. o godz. 18.00 rozpocznie się Diecezjalne Jerycho Różańcowe, jak nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uproszenie łask dla Kościoła i naszej diecezji,  o wzrost pobożności, o nawrócenia, nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, świętość kapłanów, odnowa życia rodzinnego i duszpasterskiego w naszych parafiach oraz Boże błogosławieństwo we wszelkich podejmowanych przez Diecezję Zamojsko-Lubaczowską inicjatywach ewangelizacyjnych i pracach dotyczących troski o materialny wymiar życia Kościoła. Jerycho która odbywać się będzie we wszystkich parafiach naszej diecezji na przestrzeni całego roku. 
 7. Wielkanocne baranki i paschaliki „Caritas” są do nabycia w zakrystii.
 8. W tym kolejnym tygodniu Wielkiego Postu zachęcamy gorąco do jeszcze liczniejszego udziału dzieci, młodzież i dorosłych w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 7.30,16.30 i 17.30 oraz w kościołach dojazdowych o godz. 16.00. Niech nie będzie nikogo wśród nas, kto nie byłby przynajmniej raz na nabożeństwie wielkopostnym.
 9. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich w dniu 1 kwietnia (poniedziałek) na mszę św. o godz. 18.00, która będzie na żywo transmitowana z konkatedry przez telewizję TRWAM i Radio Maryja. Szczegółowy program na plakatach i stronie internetowej. Z tej racji w przyszłą niedzielę będą wystawione skarbony do których można złożyć ofiarę na wsparcie tej rozgłośni. Zachęcamy, aby na wspólną modlitwę w dzień rocznicy ślubów Króla Jana Kazimierza przed Matką Bożą Łaskawą zgromadzić się jak najliczniej. Z Lubaczowa też będą prowadzone rozmowy niedokończone w Radiu Maryja. Temat rozmów „Aktualność ślubów Króla Jana Kazimierza z 1 kwietnia 1656 roku”.
 10. Trwają jeszcze zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżowa z Lubaczowa do Horyńca. Zapisy przez stronę internetową edk.org.pl. Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jarosławia do Lubaczowa wyruszy w piątek 29 marca. Powitanie pątników na mszy św. porannej. Organizatorzy – ojcowie z opactwa w Jarosławiu serdecznie zapraszają. W Wielki Piątek odbędzie się Roztoczańska Drogę Krzyżową. W tym roku prowadzić będzie z Brusna Nowego do pustelni św. Brata Alberta na Monastyrzu.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocniej przeżyć czas Wielkiego Postu.