OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3.03.1019 r. 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Deklaracje podjęcia trzeźwości w Wielkim Poście są na stoliku z prasą religijną i na bocznym ołtarzu w sanktuarium. Deklaracje wpisane będą do księgi trzeźwościowej.
 2. Dziś I niedziela miesiąca. Po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania.
 3. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz.00;9.00;11.00 i 18:00.
  O godz. 16.00 msze św. w Dąbkowie i Dąbrowie. Osoby, które zamówiły msze św. na Środę Popielcową prosimy o zapoznanie się z porządkiem odprawiania mszy św. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia w Wielkim Poście jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie posiłki. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Do postu ilościowego zobowiązane są osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18 rok życia, aż do rozpoczęcia 60 tego roku życia. Rodzice winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie związani są jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzani w autentycznego ducha pokuty.
 4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po mszy św. o godz. 7.00, po południu o godz. 16.30 dla dzieci szkolnych i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Msze św. w Dąbkowie i Dąbrowie w piątki na przemian o godz. 16.00. Po mszy św. Droga Krzyżowa. Zachęcamy do jak najczęstszego odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali w roku miłosierdzia, aby w ten także sposób zyskiwać odpusty zupełne.
 5. Kolejne miesięczne spotkanie dla rodzin Domowego Kościoła odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w Domu św. Zygmunta Gorazdowskiego. Zapraszamy małżeństwa, które chciałby poznać tę wspólnotę, aby dołączyły do grupy już spotykających się małżeństw.
 6. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.30 w sali teatralnej wyświetlane będą wartościowe filmy religijne z przesłaniem. Zachęcamy do oglądania. Szczegółowy program filmowy jest na afiszach ogłoszeniowych i na stronie parafialnej.
 7. Dnia 8 marca w piątek obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i polecamy opiece Matki Bożej. Do modlitwy w  intencji wszystkich Pań zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.
 8. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli artykuł o obchodach Dnia Chorego, rozmowa z Biskupem Janem Śrutwą o 20 – leciu pobytu Jana Pawła II w Zamościu. Gazety na stałym miejscu.
 9. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli.