OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 24.02.2019 r.

 

 1. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 2. O godz. 14.00 msza św. w języku migowym dla osób głuchych i niedosłyszących.
 3. Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie dla Rycerzy Kolumba z ceremonią przyjęcia nowych członków. Zachęcamy szanownych panów, którzy są wierzący i praktykujący, nie mający żadnych przeszkód kanonicznych w przystępowania do sakramentów o przystąpienie do tej organizacji, która w świecie zrzesza ponad 2 miliony mężczyzn a w Polsce prawie 5,5 tysiąca.
 4. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby naszej parafii, na opłatę rachunków i na prace remontowe w sanktuarium. Taca w miesiącu styczniu na opłatę rachunków wyniosła 5380 zł. Rachunki za gaz w miesiącu styczniu za kościół i pozostałe budynki parafialne wyniosły 10770 zł.
 5. W minionym tygodniu dobiegły do końca prace malarskie w sanktuarium, a w tym tygodniu powinny być już wstawione witraże w pozostałe okna. Kosz prac związanych z wymianą okien i wstawieniem witraży oraz z pracami towarzyszącymi (malowanie ścian) wyniósł 111 tyś. zł. (koszt jednego metra kwadratowego okna z potrójną szybą i witrażem oraz z wstawieniem wyniósł 2600 zł. Powierzchnia okienne to prawie 40 m2). Okna spełniają obowiązujące normy dla budynków użyteczności publicznej i są zgodne z wymogami audytu energetycznego.
 6. W najbliższym czasie rozpoczną się prace remontowe w budynku przy ulicy Kościuszki, gdzie mieszkają nasze siostry. Zakres prac będzie obejmował wymianę drewnianego stropu na poddaszu na strop betonowy, wymianę więźby dachowej, wykonanie nowych schodów, wymianę instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Dom ten został wybudowany w 1930 roku jako dom Akcji Katolickiej. Stan stropu jest w stanie, który zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, a pokrywająca dach blacha tak przecieka, że podczas deszczu trzeba podstawiać naczynia na wodę. Prace te są konieczne i po ustaleniach na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej przystępujemy do ich realizacji. Ten zakres prac musimy wykonać z środków własnych. Elewację i docieplenie poddasza wykonane zostaną z dotacji na termomodernizację. Siostry na czas remontu zamieszkają w Domu św. Zygmunta. Dziękując za złożone dzisiaj ofiary zwracam się z zachętą i prośbą o wsparcie indywidualne dla tych planowanych prac.
 7. W najbliższy piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą św. poranną i wieczorną. Do chorych udamy się przed południem. W Dąbkowie msza św. o godz. 15.00 a w Dąbrowie o godz. 16.00.
 8. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi z różańcem i modlitwami o uzdrowienie po mszy św. wieczornej.
 9. W piątek 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych na mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w ich intencji oraz w intencji Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Lubaczowie. Po mszy św. złożenie kwiatów pod tablicą kombatancką.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych a po Mszy św. o godz. 00 odbędzie się spotkanie z rodzicami bierzmowanych oraz z kandydatami do bierzmowania.
 11. Już niedługo okres Wielkiego Postu. Warto dobrze przeżyć ten czas, a pomocą w tym może być Zdrapka Wielkopostna, która sprawi, że owocnie przejdziemy przez każdy dzień tego świętego czasu. Zdrapka Wielkopostna to indywidualne 40-dniowe “rekolekcje” dla każdego – zarówno dla starszych jak i młodszych. Polega ona na tym, że począwszy od 6 marca od Środy Popielcowej aż do Poniedziałku Wielkanocnego zdrapujemy odpowiednie pole, gdzie pod datą czekają różne zadania do wykonania danego dnia w duchu modlitwy, postu i jałmużny. Zachęcamy do włączenia się w tę formę przeżywania Wielkiego Postu. Zdrapkę można odebrać u ks. Sławomira.
 12. Dzisiaj o godzinie 17:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaczowie odbędzie się Jubileuszowy Koncert Galowy „Kresy  i  Przyjaciele”’. W imieniu obchodzącego dziesięciolecie zespołu KRESY zapraszają Wójt Gminy i Burmistrz Miasta.
 13. Zachęta aby nabyć najnowsze wydanie NIEDZIELI z dodatkiem diecezjalnym lub tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY. Gazety w cenie 5 zł na stoliku pod chórem.