Ogłoszenia Duszpasterskie  –  III Niedziela Adwentu – 16.12.2018 r.

 1. Dzisiejszą III niedzielą Adwentu – niedzielą radości – wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Od dzisiaj Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem o godz. 17.30. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Roraty w tym tygodniu do środy o godz. 18.00. w pozostałe dni o godz. 16.00.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji TAK POMAGAM prowadzonej przez Caritas i woluntariuszy. W minionym tygodniu rozwieziono pomoc do ponad dwustu rodzin wLubaczowie i okolicy. Zebrano prawie 2 ton żywności i środków czystości. Wszystkim za dary
  i poświęcony czas z całego serca w imieniu obdarowanych – Bóg zapłać.
 3. W tym tygodniu w czwartek 20.XII. w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Rekolekcje głosił będzie ks. Rafał Sarzyński. Porządek rekolekcji: w czwartek, piątek i sobotę msze św. z naukami rekolekcyjnymi w konkatedrze o godz. 7.00; 11.00 i 18.00. Roraty dla dzieci ze szkoły podstawowej i dla młodzieży gimnazjalnej o godz. 16.00. Msze św. w Dąbkowie i Dąbrowie wg. porządku na plakatach ogłoszeniowych. Spowiedź w sobotę od godz. 8.30 do 12.00 i po południu od godz. 14.30 do 18.00. Program szczegółowy rekolekcji na drzwiach kościoła i tablicy ogłoszeniowej.
 4. Spowiedź i Komunia św. dla chorych w piątek przed południem. Zgłoszenia w zakrystii.
 5. W tym tygodniu spowiedź w poniedziałek w Lisich Jamach, we wtorek w parafii św. Karola, w środę w Potoku, w czwartek w Łukawcu.
 6. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny w cenie od 6 zł.
 7. Taca za tydzień przeznaczona jest na opłatę rachunków za energię i gaz na ogrzewanie kościoła
  i pomieszczeń parafialnych.
 8. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyjęli opłatki i złożyli dar na potrzeby parafii. Dziękujemy każdemu, kto się zaangażował poświęcając swój czas w rozniesienie opłatków. Bóg zapłać. Zebrane środki przeznaczone zostaną na wymianę okien w Sanktuarium. Zakres prac, które rozpoczną w połowie stycznia obejmą kompleksową renowacja okien witrażowych oraz dołożenie okien osłonowych zewnętrznych z potrójną szybą o wysokim współczynniku termoizolacji ciepła. Całość prac kosztować będzie prawie 100 tyś. zł netto Jeżeli  ktoś do tej pory nie otrzymał opłatków wigilijnych może je nabyć w zakrystii.
 1. Dzisiaj Harcerze z naszego Hufca pojechali do Rzeszowa po światełko betlejemskie. Uroczystość powitania w naszym kościele w środę przed mszą św. wieczorną.
 2. Dzisiaj wychodząc z kościoła można złożyć do skarbon ofiarę na pomoc dla Mateusza, który uległ poważnemu wypadkowi i potrzebuje środków na rehabilitację kończyn dolnych. Dzięki rehabilitacji jest nadzieja, że  narządy ruchu mogą wrócić do funkcjonowania.
 3. W sobotę od godz. 9.00 na Lubaczowskim Rynku kiermasz świąteczny. Podczas kiermaszu będzie okazja do wzajemnego złożenia sobie życzeń świątecznych.
 4. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego.