W piątek i sobotę (7/8 grudnia) w wielu sklepach na terenie powiatu lubaczowskiego wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze dla potrzebujących. Akcja Caritas „Tak. Pomagam” organizowana jest już po raz piętnasty.

Caritas Polska we współpracy z diecezjalnymi Caritas diecezjalnymi organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce XV zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”. Wolontariusze w charakterystycznych koszulkach pojawią się także w placówkach handlowych w Lubaczowie i powiecie lubaczowskim. Każdorazowo w akcji uczestniczy ich około 20 tys. z Parafialnych Zespołów Caritas i szkolnych Kół Caritas. Będą oni będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny przygotują świąteczne posiłki. Najbardziej potrzebne są konserwy, cukier, ryż, makaron, olej, czy słodycze dla dzieci.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, Pomagam! SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).