Ogłoszenia Duszpasterskie  –  I Niedziela Adwentu

 

2.12.2018 r.

 1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Roraty przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 18.00. W niedzielę pierwsza msza św. adwentowa o godz. 6.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy na roraty ze specjalnymi świecami, lampionami – „roratkami”.
 3. Dziś po mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie opłatków wigilijnych. Od tego tygodnia rozpocznie się rozprowadzanie poświęconych opłatków wigilijnych. Ofiary składane za opłatki przeznaczone zostaną na wymianę okien w sanktuarium. Taca dzisiejsza na opłatę rachunków za prąd i na ogrzewanie oraz na zapłatę za marmurowe nastawy ołtarzowe pod feretron i ołtarz bł. Jakuba Strzemię.
 4. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowujących się do bierzmowania. Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie wszystkich radnych zapraszamy.
 5. Dziś na godz. 16.00 lub 19.00 do sali teatralnej zaprasza teatr WARTO, który prowadzi ks. Marian na spektakl „Oskar i Róża”.
 6. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
 7. W czwartek 6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. W sali teatralnej spotkanie ze świętym Mikołajem rozpocznie się o godz. 16.00. W programie: przedstawienie pt. Królewna Śnieżka, powitanie św. Mikołaja i wręczenie prezentów. Od poniedziałku do środy na plebanii można składać dary dla swoich pociech, które chcą wziąć udział w spotkaniu ze św. Mikołajem.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich i zakonnych a w piątek dzień wynagradzania za grzech świata przez spowiedź i komunię świętą wynagradzającą. Do chorych z komunią świętą udamy się przed południem.
 9. W sobotę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W Dąbkowie i Dąbrowie tak jak w niedzielę: 9.30 Dąbków, 11.00 Dąbrowa. Na mszy św. o godz. 18.00 Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
 10. W sobotę odbędzie się Parafialny Dzień Formacji dla liderów i członków grup, ruchów, stowarzyszeń i organizacji katolickich działających przy naszej parafii. Dzień skupienia, który poprowadzi ks. prałat Eugeniusz Derdziuk, rozpocznie się o godz. 15.00 w Domu św. Zygmunta. Jeżeli ktoś nie należy do żadnej wspólnoty a chciałby wziąć udział w dniu skupienia to prosimy o zapisanie się w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 11. Za tydzień zbiórka ofiar do puszek na „Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie”.
 12. Do dnia 15 grudnia zbierana jest makulatura przez Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej pod nazwą ‘Makulatura na studnie. Przynieś makulaturę – pomóż mieszkańcom Afryki’. Zebrane środki przeznaczone zostaną na budowę studni głębinowej w jednym z afrykańskich krajów. 1 kg makulatury do 75 litrów wody. 
 13. W zakrystii są do nabycia świece Caritas, minimalna ofiara 6 zł. Dochód przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 14. Przypominamy, że jest do nabycia Niedziela Zamojsko – Lubaczowska, Gość Niedzielny oraz inne czasopisma katolickie.