Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIX  niedz. zw.  – 21.X.2018 r. 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem “Pełni Ducha i posłani”. Przez cały ten czas będziemy wspierać swoją modlitwą i ofiarą ludzi, którzy daleko od nas głoszą narodom pogańskim Chrystusa. Szczególnie pamiętajmy o polskich misjonarzach. Przez tydzień zbierane będą ofiary na cele misji św. Dzisiaj przed kościołem można złożyć ofiarę na wyposażenie przedszkola w Kurytybie prowadzonym przez Siostry Józefitki.
 2. Dzisiejsza niedziela, jest jednocześnie dniem liturgicznego wspomnienia bł. Jakuba Strzemię, patrona naszej konkatedry, którą poświęcił św. Jan Paweł II. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed relikwiami błogosławionego, które są w Sanktuarium na bocznym ołtarzu.
 3. Jutro wspomnienie św. Jana Pawła II. Po mszy św. porannej i wieczornej możliwość ucałowania relikwii. We wtorek św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego a w przyszłą niedzielę świętych Apostołów: św. Szymona i św. Judy Tadeusza.
 4. Nabożeństwa różańcowe szczególnie w intencji misji w tym tygodniu: dla dzieci o godz. 16.00, a dla pozostałych o godz. 17.30.
 5. W sobotę, 27 października, Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.  
 6. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Prosimy o uporządkowanie cmentarzy i grobów. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na WYPOMINKI za zmarłych: JEDNORAZOWE (czytane podczas nieszporów za zmarłych w listopadzie) i ROCZNE (na modlitwę różańcową i mszę św. w każdy drugi piątek miesiąca). Wypełnione kartki  składamy w zakrystii. 
 7. Dzisiejsza taca jest na potrzeby naszej parafii, na pokrycie kosztów prowadzonych prac konserwacyjnych rzeźb kamiennych z bramy sanktuaryjnej oraz na opłatę rachunków za prąd i gaz. Pragniemy także poinformować, że w najbliższym czasie przystąpimy do konserwacji okien w Sanktuarium. Konserwacja obejmie kompleksową renowację witraży, które następnie zostaną włożone w nowe ramy aluminiowe i zabezpieczone z zewnątrz podwójną szybą o wysokim współczynniku izolacji termicznej oraz szybą wewnętrzną. To zapewni lepsze możliwości ogrzania sanktuarium. (okna są bardzo nieszczelne, gdy pada deszcz i jest wiatr to do sanktuarium przez okna dostaje się woda). Ekspertyza wykonana przez fachowców z pracowni witrażowej jednoznacznie zaleca konserwację i uzupełnienie brakujących szybek witrażowych i wymianę ramek, szprosów ołowianych, które już się mocno utleniły. Prace, które chcemy wykonać nie są objęte zakresem prac w projekcie planowanej termomodernizacji, czyli i tak trzeba je wykonać ze środków własnych parafii.
 8. Za tydzień, w niedzielę 28 października, taca przeznaczona na budownictwo sakralne.
 9. Również za tydzień w niedzielę spotkanie Rady Parafialnej o godz. 15.00.
 10. W sobotę 27.X. na godz. 16.30 zapraszamy do sali teatralnej w podziemiach konkatedry na sztukę w wykonaniu teatru Arka Lwowska – „Powstała z kolan” wg. scenariusza ks. Józefa Dudka. Wstęp wolny.
 11. Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie zaprasza na koncert kameralny z cyklu “Mała FIlharmonia” w wykonaniu wykładowców akademickich z Polski i Szwecji, który odbędzie się 22 października – w poniedziałek o godzinie 17. 00
 12. W zakrystii do nabycia kalendarze KRZ na 2019 r. w cenie 6 zł.
 13. Przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym oraz w „Gościa Niedzielnego”.
 14. Na zakończenie bardzo prosimy o powolne wychodzenie ze świątyni ponieważ dziś w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii.
 15. Życzymy wszystkim radosnej niedzieli i dobrego błogosławionego tygodnia.

Modlitwa o uproszenie łask za wstawiennictwem bł. Jakuba Strzemię

Boże, Ty obdarzyłeś bł. Jakuba Strzemię, biskupa, apostolską gorliwością w głoszeniu Ewangelii. Spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem zawsze składali Tobie świadectwo przez naszą wiarę i czyny. Udziel nam także łask, o które z ufnością prosimy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.