Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 3.05.2015 r.

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. Zmiana tajemnic różańcowych po mszy o 8.00. Po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium przez cały dzień. Pół godziny przed msza św. wieczorną rozpocznie się nabożeństwo majowe.
 3. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30 (z wyjątkiem dnia jutrzejszego). Zachęcamy do licznego udziału i wspólnego śpiewu Litanii Loretańskiej. Przez miesiąc maj rano Godzinki o 6.30.
 4. Jutro 7 maja o godz. 16.30 nabożeństwem majowym rozpoczną się uroczystości KU CZCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ LWOWSKIEJ na których można zyskać Papieski Odpust Zupełny. Przywilej ten nadał naszemu Sanktuarium papież Benedykt XVI w 2009 roku. Uroczystej Mszy św. Odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie Eminencja ks. Kardynał Marian Jaworski wraz z ks. biskupem Mariuszem Leszczyńskim. Uroczystość odpustowa połączona będzie z IX Pielgrzymką Samorządów Województwa Podkarpackiego i Lubelskiego. Tegoroczne uroczystości wpisują się także w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Z tej racji jako wotum dziękczynne przygotowany został Feretron Matce Bożej Łaskawej Królowej Polski
  w podziękowaniu za jej opiekę nad naszym Narodem. Feretron w którym znajdują się sukienki i korona z szlachetnych kruszców, wykonany zostały przez p. Mariusza Drapikowskiego, wybitnego artystę
  z Gdańska oraz przez wspaniałych artystów z naszego miasta.  Sukienkę i korony, do których można podejść po mszy św., pobłogosławił w środę w Rzymie Papież Franciszek, przekazując jednocześnie błogosławieństwo wszystkim czcicielom Matki Bożej. Poświęcenia ram i podstawy Feretronu dokona jutro ks. Kardynał podczas uroczystości.
 5. Dziękujemy serdecznie wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom, którzy złożyli na ten cel wota i swoją osobistą biżuterię. Jednocześnie pragniemy zachęcić do złożenia ofiar indywidualnych wraz z wypisaną intencją do Matki Bożej. Koperty z obrazkami do pobrania znajdują się obok feretronu. Intencje wypisane na odwrocie obrazka zostaną umieszczone w feretronie wraz z modlitwami i listami do Matki Bożej napisanymi przez biskupów, kapłanów, przez p. Prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu, władz wojewódzkich i lokalnych, dzieci pierwszokomunijne i bierzmowanych. Będzie to swego rodzaju kapsuła czasu z zawartym w środku świadectwem naszej wiary i miłości do Matki Bożej. Na tegoroczne uroczystości zostały przygotowane także okolicznościowe różańce z Matką Bożą Łaskawą, które będą do nabycia przy wyjściu z kościoła.  
 6. Bardzo serdecznie na jutrzejsze uroczystości zapraszamy wszystkich mieszkańców Lubaczowa. Zaproście gości, swoich najbliższych niech przybędą, aby skorzystać z daru papieskiego odpustu i wykorzystać okazję, aby modlić się za Ojczyzna w tym szczególnym roku. Zapraszamy na uroczystości delegacje instytucji, służb mundurowych i zakładów pracy  z pocztami sztandarowymi, ponieważ są to uroczystości także patriotyczne. Będzie to również niepowtarzalna okazja do spotkania naszym księdzem Kardynałem.
 7. We wtorek 8 maja Uroczystość św. Stanisława BM – Głównego Patrona Polski i naszej Parafii. Msza św. o godz. 7.00; suma odpustowa o godz. 12.00 i msza wieczorna o godz. 18.00. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. dr. Franciszek Nieckarz. Po sumie procesja eucharystyczna. Bardzo proszę grupy modlitewne, ruchy i stowarzyszenia o przygotowanie chorągwi i feretronów na procesję.
 8. W najbliższą środę – 9 maja o godz. 16.00 odbędzie się próba dla dzieci z klas czwartych przed Komunią Świętą Rocznicową.
 9. W piątek po odśpiewaniu litanii różaniec z rocznymi wypominkami. Po nabożeństwie msza św. wypominkowa za zmarłych.
 10. Za tydzień po mszy św. wieczornej procesja fatimska z różańcem w intencji pokoju na świecie.
 11. W najbliższą sobotę – 12 maja Ruch Światło Życie zaprasza dzieci i młodzież na wyjazd na Wyprawę Otwartych Oczu. W programie przejście z Józefowa do Górecka Kościelnego, Msza Św., poczęstunek i spotkanie integracyjne. Szczegóły w zakrystii i na plakatach.
 12. Państwowa Szkoła Muzyczna w Lubaczowie zaprasza na koncert dla kandydatów do szkoły muzycznej, który odbędzie się 11 maja – w piątek, o godzinie 17. 00 w sali koncertowej.Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Tydzień Bibliotek, który będzie trwał od 8 do 15 maja. W programie wiele atrakcji, m.in. spotkanie z p. Michałem Rusinkiem sekretarzem Wisławy Szymborskiej.
 13. Zachęcamy do zakupienia Niedzieli lub Gościa Niedzielnego.