Jutro 7 maja o godz. 16.30 nabożeństwem majowym rozpoczną się uroczystości KU CZCI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ LWOWSKIEJ na których można zyskać Papieski Odpust Zupełny. Przywilej ten nadał naszemu Sanktuarium papież Benedykt XVI w 2009 roku. Uroczystej Mszy św. Odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie Eminencja ks. Kardynał Marian Jaworski wraz z ks. biskupem Mariuszem Leszczyńskim. Uroczystość odpustowa połączona będzie z IX Pielgrzymką Samorządów Województwa Podkarpackiego i Lubelskiego. Tegoroczne uroczystości wpisują się także w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Z tej racji jako wotum dziękczynne przygotowany został Feretron Matce Bożej Łaskawej Królowej Polskiw podziękowaniu za jej opiekę nad naszym Narodem. Feretron w którym znajdują się sukienki i korona z szlachetnych kruszców, wykonany zostały przez p. Mariusza Drapikowskiego, wybitnego artystę z Gdańska oraz przez wspaniałych artystów z naszego miasta.  Sukienkę i korony, do których można podejść po mszy św., pobłogosławił w środę w Rzymie Papież Franciszek, przekazując jednocześnie błogosławieństwo wszystkim czcicielom Matki Bożej. Poświęcenia ram i podstawy Feretronu dokona jutro ks. Kardynał podczas uroczystości.

W feretronie znajduje się orginalna zabytkowa blacha, która była nałożona na obraz przed jego koronacją w 1776 roku. Koronacji obrazu dokonał arcybiskup Hieronim Sierakowski. Blachę z obrazu lwowskiego Matki Bożej Łaskawej zdjęto na przełomie 1904/1905 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom, którzy złożyli na ten cel wota i swoją osobistą biżuterię. Jednocześnie pragniemy zachęcić do złożenia ofiar indywidualnych wraz wypisaną intencją do Matki Bożej. Koperty z obrazkami do pobrania znajdują się obok feretronu. Intencje wypisane na odwrocie obrazka zostaną umieszczone w feretronie wraz z modlitwami i listami do Matki Bożej napisanymi przez biskupów, kapłanów, przez p. Prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu, władz wojewódzkich i lokalnych, dzieci pierwszokomunijne i bierzmowanych. Będzie to swego rodzaju kapsuła czasu z zawartym w środku świadectwem naszej wiary i miłości do Matki Bożej. Na tegoroczne uroczystości zostały przygotowane także okolicznościowe różańce z Matką Bożą Łaskawą, które będą do nabycia przy wyjściu z kościoła.  

 

 

 

Relacja fotograficzna z uroczystości w Rzymie. Orginalne zdjęcia z audiencji generalnej z Ojcem Świętym dotrą do parafii w najbliższym czasie.