OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE -11.02.1018 r.       

 1. Dziś w VI Niedz. zw. O godz. 6.30 msza św. kolędowa w intencji mieszkańców z ul. Legionów 3,5,7, ul. Żeromskiego, ul. Unii Lubelskiej + blok, ul. Wyszyńskiego, oś. Jagiellonów 5,5a,9, Grunwaldzka. O godz. 13.00 za parafian z ul. Płk. Dąbka, ul. Sportowej, ul. Polna, Zbożowa oraz Hurcze. Za tydzień o godz. 6.30 w intencji mieszkańców z ul. Kochanowskiego, ul. Matejki, ul. Prusa, ul. Kraszewskiego, ul. Partyzantów, ul. Słoneczna, natomiast o godz. 15.30 za mieszkańców z oś. Norwida bloki 4,6,8,10.
 2. Dziś po mszy św. wieczornej w domu św. Zygmunta spotkanie dla Rycerzy Kolumba.
 3. W dniu jutrzejszym w konkatedrze odbędzie się Powiatowo – Dekanalny Dzień Chorego. Uroczystą mszę św. w intencji chorych i wszystkich opiekujących się chorymi odprawi ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.30 modlitwą różańcową. O godz. 10.00 procesją i wniesieniem relikwii błogosławionej lekarki s. Ewy Noiszewskiej i błogosławionej pielęgniarki s. Marty Wieckiej wraz z Obrazem “Szlachetni Polacy w służbie zdrowia“ rozpocznie się msza św. w czasie której wszyscy chorzy otrzymają sakrament namaszczenia chorych. Po mszy św. słowo do zebranych skieruje szczególny gość zaproszony, pani ordynator onkologii ze Szpitala Jana Pawła II w Zamościu i pani prezes Stowarzyszenia Kobiet po Leczeniu Raka Piersi – AMAZONKI.  Po zakończonym spotkaniu w kościele spotkanie dla mieszkańców DPS, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy  w sali teatralnej, gdzie odbędą się występy i prezentacja dorobku wszystkich instytucji opiekujących się niepełnosprawnymi i chorymi.
 4. 14 lutego Środa Popielcowa. Kończy się tegoroczny karnawał. Rozpoczynie się czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  który ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 18.00. W kaplicach msze św. o godz. 16.00.  Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli 3 posiłki, w tym jeden do syta. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu trwają Dni Modlitw o ducha pokuty.
 5. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane: rano po mszy św. o godz. 7.00, o godz. 16.30 dla dzieci szkolnych i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Zachęcamy do jak najczęstszego odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich  Żali, aby w ten także sposób zyskiwać odpusty zupełne.
 6. W środę św. Walentego, patrona zakochanych – narzeczonych i małżonków. Z tej racji w czwartek 15 lutego w Zespole Szkół w Lubaczowie odbędzie się debata walentynkowa „W kręgu rozważań o miłości”. Gościem specjalnym będzie zespół WYRWANI Z NIEWOLI. Na debatę zaproszona jest szczególnie młodzież, ale także rodzice. Wstęp otwarty dla wszystkich. Szczegóły na plakacie.
 7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 8. W sobotę 17 lutego o godz. 9.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Szczegóły na stronie internetowej.
 9. Po odpoczynku w czasie ferii rozpoczyna się także kolejny etap formacji w ramach grup działających przy parafii. Spotkania dla ministrantów starszych i lektorów odbywać się będą w czwartki po mszy św. wieczornej.  Zbiórki dla ministrantów ze szkoły podstawowej w sobotę o godz. 15.30. Spotkania oazy dla grupy młodszej ze szkoły podstawowej w piątek o 16.30. Grupy starszej  o godz. 16.30. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 11.00. Zachęcamy aby rodzice przychodzili na tę mszą św. ze swoimi pociechami. Młodzież zachęcamy do włączenia się w przygotowanie liturgii tej mszy św. Zapraszamy.
 10. Za tydzień taca na Seminarium Duchowne, zaś za dwa tygodnie na ogrzewanie kościoła i na opłatę rachunków za energię.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety na stałym miejscu. Zachęcamy do nabycia. Cena 5 zł. Młodzież rozprowadza kalendarze Panamy z których dochód przeznaczony jest na fundusz wyjazdu do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.
 12. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli. Pod Twoją obronę………