KONKATEDRA                                                                                                        

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedz. zw. – 28 stycznia 2018 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela stycznia. Także ostatnia niedziela, gdzie jest jeszcze wystrój bożonarodzeniowy.
 2. Dziś o godz. 14.00 w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się X Przegląd Zespołów Kolędniczych Herody 2018.
  W tym roku do udziału w przeglądzie zgłosiło się 6 zespołów. Gościem specjalnym będzie Laura Magierska Marek Magierski i Benjamin Oxley – TRIO z ” KONCERTEM KOLĘD i PASTORAŁEK”.  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pięknych widowisk i posłuchania kolęd. Zachęcamy szczególnie rodziców z dziećmi do wspólnego spędzenia dzisiejszego popołudnia w MDK-u.
 3. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Za przyczyną św. Józefa modlić się będziemy w intencji powołań.
 4. W piątek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd. Msze św. z poświęceniem gromnic o godzinie: 7.00; 9.00; 11.00 i o 18.00. W Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Dzień modlitwy w intencji Biskupa Mariana Rojka z racji 12 rocznicy święceń biskupich. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed każdą mszą św. Do chorych udamy się od godz. 13.00.
 5. 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Zechciejmy w tym dniu modlitewnie i materialnie wesprzeć zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest codzienna modlitwa za cały Kościół i za każdego z nas. Ofiary będzie można złożyć do skarbon wystawionych przy drzwiach konkatedry.
 6. W sobotę wspomnienie św. Błażeja – orędownika i opiekuna chorych, zwłaszcza w chorobach gardła. Po mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo świec oraz specjalne błogosławieństwo dla chorych.
 7. W sobotę po mszy św. wieczornej różaniec i czuwanie z modlitwami o uzdrowienie z racji I soboty miesiąca.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 8.00. Na mszę św. i zmianę serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zapisać do żywego różańca a szczególnie tych, którzy wyrazili deklarację podczas wizyty duszpasterskiej.
 9. Na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń zamieszczone są terminy mszy św. w intencji parafian ofiarodawców i w intencji kolędujących na potrzeby parafii. Wszystkim raz jeszcze serdecznie dziękuję.
 10. W dniu wczorajszym zakończyła się wizyta duszpasterska. Dziś w sposób szczególny chcemy podziękować rodzinom, które przyjęły nas w swoich domach i z którymi mogliśmy się razem modlić. Dziękujemy także za zainteresowanie sprawami parafii i Kościoła. Cieszymy się, że w wielu rodzinach jest duch optymizmu i nadziei. W tym roku było to szczególnie odczuwalne. Szkoda tylko, że ciągle nas ubywa. Mamy nadzieję, że to się kiedyś zmieni i na nowo nasze miasto będzie tętnić życiem ludzi młodych. Dziś także składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na kościół oraz dla kapłanów, na miarę swoich możliwości. Ta ofiara z waszej strony jest formą wdzięczności za naszą stałą dyspozycyjność  śpieszenia z posługą kapłańską w kościele, w kancelarii, w konfesjonale i w udzielaniu każdej posługi kapłańskiej. Podziękowaniem za pracę i zaangażowanie w prowadzenie grup modlitewnych i w pracę z dziećmi i młodzieżą. Ze swej strony raz jeszcze zapewniamy was o stałej naszej modlitwie za was i o tym, że wspólnie chcemy dzielić z wami wasze troski.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” . Niedzieli przeczytamy artykuł o Arcybiskupie Mieczysławie Mokrzyckim, który otrzymał tytuł zasłużony dla województwa podkarpackiego.
 12. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lubaczowie w dniach 3-4 lutego odbędzie się wystawa pojazdów zabytkowych. W trakcie wystawy zbierane będą datki na zakup protezy nogi dla Mirka z Cieszanowa, który stracił ją w wypadku drogowym.
 13. Ogłoszenie dla uczniów szkoły Podstawowej. W dniach od 1 do 3 lutego w godzinach od 10.00 do 13.00 w Domu św. Zygmunta odbędą się zajęcia „Kolorowe Ferie” organizowane przez Ruch Światło Życie. W programie zajęć gry, zabawy, tańce, konkursy. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.
 14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia a dzieciom udanego wypoczynku na feriach! Młodzieży, która jutro wyjeżdża z ks. Tomaszem na wycieczkę do Zakopanego pięknych wrażeń.