Ogłoszenia PARAFIALNE.
- Dzisiejszą II niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki.
- Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę Msza św. Roratnia o godz. 7.00. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.30. W niedzielę pierwsza Msza św. adwentowa o godz. 6.00. Rodziców prosimy, aby zachęcili swoje dzieci do udziału w roratach. W sobotę po roratach dla dzieci wspólne śniadanie. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. będzie dla nas przygotowaniem do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
- W tym roku poświęcone opłatki są do nabycia w kościele. W niedzielę opłatki oraz świece Caritas wystawione są na stoliku przy tronie papieskim. W tygodniu opłatki będą do nabycia w zakrystii po każdej Mszy św. Prosimy także o pomoc w dostarczeniu opłatków tym parafianom, którzy nie mogą sami przyjść do kościoła tj. chorym, starszym. Radni z ul. Płka Dąbka zebrali podczas roznoszenia opłatków kwotę – 2170 zł. Zachęcamy, aby w czasie Świąt Bożego Narodzenia dzielić się opłatkami pobłogosławionymi i poświęconymi w kościele, ponieważ jest to znak tworzenia wspólnoty parafialnej i odpowiedzialności za kościół parafialny. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na zakup wyposażenia do Domu Miłosierdzia. Również na ten cel i na opłatę rachunków będzie taca w przyszłą niedzielę.
- Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 11.00, 17.00 i 18.00. W kościołach dojazdowych o godz. 16.00. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Godzina Łaski przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jest to nasza odpowiedź na prośbę Maryi: „Życzę sobie, aby każdego roku, 8-go grudnia w południe, obchodzono Godzinę Łask dla całego świata”. Zapraszam tych, którzy chcą oddać chwałę Bogu i uczcić Maryję.
- Trwa akcja parafii wspólnie z Caritas – „TAK POMAGAM”. W Domu Miłosierdzia oraz w supermarketach naszego miasta wystawione są kosze na żywność i artykuły chemiczne, które staną się Świątecznym Darem dla rodzin, osób starszych i samotnych z naszego miasta znajdujących się w trudniejszej sytuacji życiowej. Bóg zapłać za ofiarność i wrażliwość.
- Parafia Konkatedralna, Caritas, MOPS, PCPR wraz z innymi organizacjami organizuje świąteczno-opłatkowe spotkanie dla osób samotnych oraz ubogich naszego miasta. Spotkanie zaplanowane jest na wtorek 23 grudnia na godz. 10.00. W Wigilii weźmie udział Biskup ordynariusz Marian Rojek. Prosimy, aby osoby zainteresowane zgłaszały swój udział w MOPS-ie lub w zakrystii.
- Jutro w Domu Zygmunta próba scholki dla dzieci o godz. 16.30, zaś początek próby chóru konkatedralnego
o godz. 19.00. - W czwartek o godz. 18.45 w Domu Zygmunta kolejne spotkanie w ramach kursu biblijno – lektorskiego.
- W sobotę 13 grudnia o godz. 18.00 wraz z SOLIDARNOŚCIĄ zapraszamy na Mszę świętąw intencji Ojczyzny w 44. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
- Młodzież oazowa będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny; ofiary zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne.
- Zachęcamy do lektury Tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego. W bieżącym numerze NIEDZIELI polecamy artykuły: – „Dlaczego tak ważne są Roraty?”– „Nowa kaplica na Jasnej Górze” – „Współcześni złodzieje dusz”. Gazety są w zakrystii. W zakrystii także są jeszcze kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2026 Kupując kalendarz wspieramy nasze diecezjalne radio.







