INFORMACJE.

 1. Od dzisiaj z racji prowadzonych od poniedziałku prac w Sanktuarium obraz Matki Bożej Łaskawej znajduje się w ołtarzu w konkatedrze. Tutaj też trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja w niedzielę będzie od godz. 14.00 do Mszy św. wieczornej.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie Rady Parafialnej w Domu Parafialnym.
 3. W środę 1 maja święto św. Józefa Rzemieślnika. Dzień modlitwy w intencji ludzi pracy. Msza św. w intencji rzemieślników o godz. 18.00. W tym też dniu rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. Nabożeństwa Majowe odprawiane będą codziennie przez cały maj o godz. 17.30. Zachęcamy, aby jak najliczniej w tym czasie gromadzić się w świątyni lub przy kapliczkach na śpiewanie Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 4. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Na godz. 16.00 zapraszamy na adorację i modlitwę za powołanych i w intencji nowych powołań Modlitwy poprowadzi Wspólnota Rodzin Osób Powołanych o. Wenantego Katarzyńca.
 5. W czwartek 2. maja Dzień Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej na każdym domu, każdym zakładzie pracy i każdej instytucji.
 6. W piątek 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. tego dnia w naszej parafii o 7.00; 9.00; 11.00 (Msza św. za Ojczyznę) oraz po południu o godz. 17.00 i 18.00. W Dąbkowie o 15.00, a w Dąbrowie o godz. 16.00. Obchody trzeciomajowe rozpoczną się o godz. 10:10 pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie przedstawiciele władz samorządowych i instytucji upamiętnią 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Natomiast o godz. 16.00 na Rynku Miejskim rozpocznie się Majówka z TERAZEM. W programie przygotowanym przez KIK wiele występów artystycznych i sportowych. Zbiórka ofiar na cele charytatywne.
 7. W piątek także pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą świętą. Do chorych udamy się przed południem oraz po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wotywna z Nowenną o godz. o 17.00. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 18.00 z różańcem i modlitwami o uzdrowienia duchowe i fizyczne.
 9.  Już dzisiaj zapowiadamy, że Uroczystości Odpustowe ku czci NAJŚWWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ LWOWSKIEJ odbędą się w dniu 7 maja i w tym roku będą połączone z wielkim dziękczynieniem za 50 lat pobytu cudownego obrazu w naszym sanktuarium. Uroczystościom w tym roku przewodniczył będzie ks. Kardynał Gerhard Ludwig Miller z Rzymu, wielki przyjaciel św. Jana Pawła. Uroczystość odpustowa połączona będzie z XIV. Pielgrzymką Samorządów Województwa Podkarpackiego i Lubelskiego.
 1. Uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM – odbędzie się 8 maja o godz. 12.00.
 2. Do uroczystości dziękczynnych przygotowywać się będziemy przez Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00 w dniu 1 maja i zakończy się Mszą św. odpustową w dniu 7 maja. Każdego dnia odprawiana będzie Msza św. z kazaniem o godz. 11.00. Nad przebiegiem Jerycho czuwać będą po godzinie osoby z Żywego Różańca oraz osoby wyznaczone. Zachęcamy do włączenia się i zapisania na listę osób adorujących i modlących się na różańcu. Jest jeszcze wiele terminów – godzin wolnych. Lista w zakrystii. Dodatkowo do adoracji, wyznaczeni zostali także parafianie z poszczególnych ulic i osiedli. Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem, który będzie na stronie internetowej parafii i na tablicy przy wejściu do kościoła. Osoby chore, cierpiące, starsze, którym trudno przyjść do konkatedry, niech modlą się w tym czasie w swoim mieszkaniu, niech jednoczą się z modlącymi się w kościele.
 3. W przyszłą niedzielę, zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz.8.00, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 1. We wtorek pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu Marianie, który ma swój dzień imienin.
 2. Jak zawsze w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i inne tytuły czasopism.