OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czas w którym Kościół przeżywa Paschalne Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Poświęcenie palm na każdej mszy. Procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 11.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14.30. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem rekolekcyjnym. Po Nabożeństwie Msza św. bez kazania. Po niej nowenna w intencji Ojczyzny.
  2. W naszej parafii trwają rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Prałat Eugeniusz Derdziuk – proboszcz z Krasnobrodu. Zakończenie rekolekcji jutro. Msze św. w dniu jutrzejszym o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 16.00 i o godz. 18.00. Msze św. w Dąbkowie o godz. 14.00 w Dąbrowie o 15.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Jutrzejszymi ofiarami na tacę wyrazimy wdzięczność rekolekcjoniście za jego posługę Słowa, wspierając prace związane z kompleksowym remontem Sanktuarium i obiektów parafialnych, które prowadzi ks. Eugeniusz w Krasnobrodzie.
  3. Jutro na Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu namaszczenia chorym. Chorych nie mogących przybyć jutro odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. w środę od godz. 14.00. Osoby te można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Chorych pierwszopiątkowych odwiedzimy w piątek po Wielkanocy.
    Przed nami Wielki Tydzień z T R I D U U M  P A S C H A L N Y M:

Wielki Czwartek – Msza Krzyżma św. w katedrze zamojskiej o godz. 10.00.  Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godzinie 18.00. Po Mszy św. adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godziny 22.00.

 Wielki Piątek – Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Droga Krzyżowa dookoła kościoła o godz. 12.00. O godz. 16.30 rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia wraz z koronką.  Nabożeństwo wielkopiątkowe rozpocznie się o godz. 17.00, poprowadzi J.E. ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Nabożeństwo w Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Ofiary złożone podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Nabożeństwie całonocna adoracja przy Bożym Grobie.  Grupy Modlitewne, Żywy Różaniec,  Ruchy i Stowarzyszenia prosimy o podjęcie adoracji w  wyznaczonych terminach. Również wyznaczone są godziny adoracji dla mieszkańców z poszczególnych ulic i osiedli. Lista na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń. Harcerzy i młodzież ze Strzelca prosimy o podjęcie straży honorowej przy Bożym Grobie. W Wieli Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy.

Wielka Sobota Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień. O godz. 8.00 uroczysta Jutrznia z Liturgii Godzin. Poświęcenie pokarmów: w Sanktuarium od 9.00 do 12.00 co pół godziny, następnie o 13, 14 i 16. Na Mazurach o 10.00, w Dąbrowie o 10.30 i w Dąbkowie o 11.00.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00 przed konkatedrą obrzędem poświęcenia ognia. Liturgii przewodniczył będzie Rektor Seminarium ks. dr Witold Słotwiński. Tego dnia przyjdźmy do kościoła ze świecami – paschalikami. Po liturgii możliwość wzięcia poświęconej wody. Zapraszamy do licznego udziału w Świętym Triduum Paschalnym – najpiękniejszej liturgii w roku.

Wielkanoc Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 5.30. Uroczystą procesję REZUREKCYJNĄ,  rozpoczniemy o godz. 6.00. Poprowadzi ją Pasterz naszej Diecezji ks. Bp Marian Rojek. Procesję uświetni orkiestra dęta i chór konkatedralny. Zwracamy się z prośbą do grup modlitewnych oraz stowarzyszeń o przygotowanie feretronów, chorągwi i sztandarów na procesję. Parafian prosimy o pomoc w niesieniu podczas procesji. Słowa serdecznego zaproszenia kierujemy do młodzieży ze Stowarzyszenia Młodzieżowego STRZELEC, Rycerzy Kolumba i harcerzy o udział w procesji.

  1. Porządek pozostałych Mszy św. w Wielkanoc o godz. 9.30, 11.00, 13.00 i 18.00.
  2. Uroczystość Zwiastowania, która przypada w poniedziałek 25 marca liturgicznie będzie obchodzona 9 kwietnia. Wtedy też odbędzie się uroczystość duchowej adopcji.
  3. W najbliższą środę po mszy św. wieczornej spotkanie  dla wszystkich ministrantów i lektorów.
  4. Przy stoliku pod chórem można zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika “Niedziela”, ”Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”. W Gościu Niedzielnym dodatek, który pomoże dobrze przeżyć Wielki Tydzień z modlitwami i medytacjami na poszczególne dni Wielkiego Tygodnia, jest też nowy numer Gościa Extra poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem, w Małym Gościu  plakat z Jezusem Miłosiernym.