INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzisiaj przypada VI Niedziela zw. Jest to ostatnia niedziela przed karnawałem. Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Z darem modlitwy możemy podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy są uzależnieni. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
 2. Dzisiaj także przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Z tej racji jutro o godz. 10.00 w konkatedrze odbędzie się Dekanalno -Powiatowy Dzień Chorego. Mszę św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu chorych odprawi ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Bardzo prosimy o pomoc w przybyciu do kościoła chorym, starszym i niepełnosprawnym na wspólną modlitwę.
 3. W tygodniu Msze św. o godz. 7.00; 17.00 i 18.00. W sobotę Msza św. zbiorowa o godz. 17.00 po niej Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Łaskawej.
 4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu w którym przez modlitwę, umartwienie i post oraz uczynki miłosierdzia względem bliźniego przygotowujemy się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 17.00 i o 18.00. W kaplicach o godz. 16.00. Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz Pasterza naszej diecezji we wszystkich parafiach, przeprowadzona jest zbiórka ofiar, jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Ofiarę na ten cel będzie można złożyć do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła.
 5. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek rano po Mszy świętej o godz. 7.00 i po południu o godz. 17.30. Dla dzieci i ich rodziców nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane o godz. 16.15. Taca z piątkowych Mszy św., jako jałmużna wielkopostna, będzie na wsparcie dzieł miłosierdzia oraz na pomoc świąteczną dla ubogich.
 6. Czcicieli Męki Pańskiej zapraszamy w niedzielę na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15. 00. Po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania. O godz. 14.40 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. 
 7. W tym tygodniu szczególną okazją do modlitwy w intencji małżonków i narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa będzie dzień wspomnienie św. Walentego, który przypada we środę. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 rozpocznie dzień skupienia dla narzeczonych z kursem przedmałżeńskim. Zapisy drogą mailową przez stronę parafialną.
 8. W czwartek wspomnienie bł. Ks. Michała Sopoćko. Msza św. w Dąbkowie, gdzie są relikwie tego błogosławionego, o godz. 16.00.
 9. Spotkanie i próba chóru parafialnego w poniedziałek o godz. 18.00.
 10. W sobotę na godz. 9.30 zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę formacyjną.
 11. Dzisiaj o godz. 18.00 w kościele św. Karola Boromeusza koncert akordeonowy. Ks. Proboszcz Roman serdecznie zaprasza.
 12. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Na zbliżający się czas Wielkiego Postu życzymy wytrwałości w postanowieniach, posłuszeństwa Bogu i zaufaniu Jego słowu. Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom życzymy radosnej niedzieli i obfitości łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. Życzymy opieki Matki Bożej Łaskawej i Świętego Józefa, Jej Oblubieńca. Niech nas umacnia Boże błogosławieństwo. Pod Twoją obronę……….