OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. 

 1. Dziś trzecia niedziela zwykła, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać obecność Pana Boga poprzez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę Biblii. 
 2. Od wczoraj w naszej parafii gościmy obraz św. Józefa, który jest kopią obrazu św. Józefa z Montrealu. Obraz ten nawiedza parafie gdzie działają Rycerze Kolumba. Zachęcamy do modlitwy przed tym obrazem w intencji kościoła, Ojczyzny, Rodziny, Ojców oraz w intencji rozwoju tego katolickiego stowarzyszenia. Na świecie jest obecnie ok. 2 milionów Rycerzy a w Polsce ok. 7 tyś.
 3. Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 4. Od czwartku obchodzimy Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa. W tych dniach modlimy się, aby wszyscy uczniowie Chrystusa stali się znowu jednym Kościołem.
 5. Taca dzisiejsza na ogrzewanie kościoła i na opłatę rachunków.
 6. W tym tygodniu wizyta duszpasterska odbędzie się w następującym porządku:
22.01. poniedziałek15.15ul. Wyspiańskiego (1 ksiądz)

ul. Mały Łążek, Parkowa, ul. Monte Casino, Podzamcze((1 ksiądz)

ul. Sienkiewicza (1 ksiądz)

ul. Rejtana (1 ksiądz)

ul. Walecznych i  Żelichówka (1 ksiądz)

23.01. wtorek15.15bloki ul. Kościuszki  141,145,147 (3 księży)

Żuki (1 ksiądz) – od godz. 13.00
Hurcze (2 księży) – od godz. 14.00

24.01. środa15.15ul. Kościuszki – strona nieparzysta, ul. Techniczna,
ul. Myśliwska
25.01. czwartek15.15ul. Kościuszki parzyste (3 ks.),

Zgłoszenia Indywidualne

 

 1. Msze św. dziękczynne kolędowe będą odprawiane każdej niedzieli o godz. 13.00.
 2. Próba chóru parafialnego jutro o godz. 18.00 w Domu św. Zygmunta.
 3. W przyszłą niedzielę 28 stycznia o godz. 10.30 w konkatedrze odbędzie się występ dzieci z programem świąteczno – poetyckim “Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia”. Program wykonają artyści młodsi i starsi działający przy naszym MDK-u.
 4. Dzisiaj wychodząc z kościoła można zakupić słodycze – ciasteczka przygotowane przez wychowanków Szkoły Jana Pawła II w Lubaczowie. Dochód przeznaczony jest na zakup protezy nogi dla Dawida – wychowanka tej szkoły. Zachęcamy do wsparcia i pomocy.
 5. W piątek wieczorem zmarł ks. Tadeusz Rudnik, który w ostatnim czasie zamieszkał w Lubaczowie a wcześnie przez wiele lat pracował w Kanadzie i USA. Tadeusz Rudnik urodził się w 1929 r. w Kurowicach w woj. Tarnopolskim. Przed wojną ojciec Tadeusza służbowo został przeniesiony do Lubaczowa do pracy na poczcie. Tutaj ks. Tadeusz ukończył Szkołę podstawową i trzy klasy Liceum, związując się na stałe z naszym miastem.  Szczegóły pogrzebu są w trakcie ustalania. Wieczny odpoczynek…..
 6. Pod Twoją obronę….