Ogłoszenia Duszpasterskie.

 1. Dziś wspomnieniem Świętego Szczepana rozpoczynamy Oktawę Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku niedzielnego. Poświęcenia owsa po mszy św.
 2. Jutro św. Jana Ewangelisty. Msza św. o godz. 7.00, 11.00 oraz msze św. wieczorem o godz. 17.00 i 18.00. W Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Poświęcenie wina po każdej Mszy św. Przy żywej szopce na zewnątrz, można do skarbony złożyć  ofiarę na zakup karmy dla zwierząt w schronisku.
 3. W czwartek 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. Tradycyjnie tego dnia modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia. W tym dniu przypada 2. rocznica śmierci Ks. Lesława Hypiaka.
 4. W przyszłą niedzielę, niedziela – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Święta Rodzina z Nazaretu dla nas i naszych rodzin jest wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w czasie każdej Mszy św.
 5. W niedzielę 31 grudnia przypada ostatni dzień roku 2023. Uroczysta Msza św. z „Te Deum” na zakończenie Starego Roku o godz. 00. Po mszy św. wystawienie Najświętszego sakramentu i  nabożeństwo przebłagalne za wszelkie grzechy roku 2023 r.  
 6. W noc Sylwestrową uczestnictwem we Mszy św. o godz. 23.00 oczekiwać będziemy na Nowy Rok – 2024. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Serdeczne podziękowania za udekorowanie kościoła składam siostrze Klaris zakrystiance wraz z panią p. Katarzyną, p. Jankiem, p. Krzysztofem. Ks. Pawłowi za koordynowanie prac przy szopce w kościel. Dziękuję panom Rycerzom Kolumba za pomoc w przygotowaniu żywej szopki. Dziękuję p. organiście, chórowi i liturgicznej służbie ołtarza. Dziękuję Nadleśnictwu Lubaczów za ofiarowanie choinek. Na zakończenie dziękuję księżom wikariuszom za ofiarną pracę w czasie Adwentu, szczególnie za posługę w konfesjonale. Niech wszystkim nowonarodzony Jezus wynagrodzi obfitością darów i łask.
 8. Pragnę złoży podziękowania za otrzymane życzenia dla Parafii i dla duszpasterzy przesłane pocztą na kartkach świątecznych i drogą elektroniczną. Dziękuję parlamentarzystom, władzom samorządowych, instytucjom, szkołom, zakładom pracy i osobom prywatnym. Wszystkie te życzenie odwzajemniamy.
 9. W czwartek w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy, aby była ona okazją do spotkania, rozmowy i modlitwy z naszymi Parafianami. Bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy.

Porządek kolędy:

– 28.12.2023 r. (czwartek) – godz. 9.00 – Opaka;

– od godz. 15.15 bloki przy ul. Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej, ul. Żeromskiego i Jasnej;

– 29.12.2023 (piątek) – godz. 9.00 – Dąbków ;

– od godz. 15.15 – bloki przy ul. Jagiellonów 5, 5A, 9

– 30.12.2023 r. (sobota) godz. 9.00 – Dąbrowa; 

 1. Bardzo prosimy, aby w czasie kolędy wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiać po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. wieczornej.
  11. Przy żywej szopce na zewnątrz, można złożyć  ofiarę na zakup karmy dla zwierząt w schronisku.     
  12. Wszystkim Parafianom, Miłym Gościom raz jeszcze życzymy radosnych, pełnych pokoju i miłości Świąt Bożego Narodzenia i błogosławionego Nowego Roku.