Ogłoszenia Duszpasterskie.

  1. Dzisiejszą III niedzielą Adwentu – Gaudete – niedzielą radości – wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy także kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które głosił o. Roman Wit – paulin z Jasnej Góry. Jutro w drugim dniu rekolekcji okazja do spowiedzi. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 ( w szczególny sposób zapraszamy na nią chorych i starszych. Możliwość przyjęcia sakramentu chorych), następne Msze św. wieczorem o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla kobiet a we wtorek dla mężczyzn. W Dąbrowie o godz. 14.00 a w Dąbkowie o godz. 15.30. Spowiedź pół godziny przed każą Mszą św. We wtorek zakończenie rekolekcji z aktem ofiarowania naszej Parafii i Ojczyzny Matce Bożej Królowej Polski. Szczegółowy program na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. We wtorek spowiedź w parafii św. Karola Boromeusza od godz. 8.30.
  3. Roraty w tym tygodniu o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do zabierania ze sobą na Roraty świec lub lampionów. Po Roratach Nowenna do Dzieciątka Jezus.
  4. W piątek o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie opłatkowo – świąteczne dla seniorów, osób starszych, ubogich i samotnych z naszego miasta i gminy organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Parafię św. Stanisława z udziałem Biskupa Mariana Rojka i władz samorządowych. Do środy przyjmujemy zgłoszenia udziału w spotkaniu. Spotkanie piątkowe rozpocznie się o 10.00 w konkatedrze wspólnym obejrzeniem jasełek, wysłuchaniem kolęd w wykonaniu przedszkolaków oraz podzieleniem się opłatkiem. Następnie wspólna wigilia w Domu św. Zygmunta. Po spotkaniu uczestnicy otrzymają też paczki świąteczne. W dalszy ciągu przyjmujemy dary do paczek dla ubogich. Torby na zakupy do pobrania są na stoliku ze świecami i opłatkami. Wszystkim darczyńcom za serce – Bóg zapłać.
  5. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Porządek Mszy świętych niedzielny. Nie ma jednak Mszy o godz. 18.00, a więc w czasie, gdy zasiądziemy w naszych rodzinach i domach do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy, by pomimo niedzieli zachować zgodnie z polską tradycją charakter postny tego dnia. Pasterka w naszym kościele w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 24.00. Przewodniczył jej będzie Biskup Ordynariusz Marian Rojek. Pasterka w Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 23.00.
  6. Msza św. wypominkowa za zmarłych w minionym roku będzie w sobotę o godz. 7.00.
  7. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na opłaty rachunków parafialnych. Natomiast taca jutrzejsza przeznaczona będzie na rzecz Jasnej Góry. Dar dla Matki Bożej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Próba chóru konkatedralnego jutro o godz. 18.00 w Domu św. Zygmunta.
  9. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety i kalendarze na 2024 r. do nabycia w zakrystii.