KONKATEDRA    INFORMACJE.

 1. Przeżywamy 24. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś na mszy św. w Dąbkowie o godz. 9.30 modlić się będziemy za śp. gen. Stanisława Dąbka i pomordowanych w Opace i w Dąbkowie
  w czasie i po II wojnie światowej. Natomiast o godz. 11.00 w konkatedrze w rocznicę bolszewickiej napaści na Polskę modlić się będziemy w intencji sybiraków. Po Mszy złożenie kwiatów pod tablicą sybiracką w sanktuarium.
 2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 11.00 także dzieci z klasy III zainaugurują swoje przygotowanie do Pierwszej Komunii św. Spotkanie dla rodziców po Mszy św. w konkatedrze.
 3. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziękujemy o. Marcinowi Załuskiemu franciszkaninowi pochodzącemu z naszego miasta a pracującemu obecnie w Ugandzie za głoszone dzisiaj homilie. Wychodząc z kościołą można złożyć ofiarę na pomoc misjom i o. Marcinowi na jego posługę ewangelizacyjną.
 4. Jutro święto św. Stanisława Kostki. Na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z klas VIII złoży swoje deklaracje gotowości rozpoczęcia przygotowania do bierzmowania. Na Mszę św. młodzież zapraszamy wraz z rodzicami.
 5. Społeczny Komitet „Las Niwki” przy Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana zaprasza za tydzień do konkatedry na Mszę św. o godz. 13.00 w intencji pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Lubaczowa. Po mszy św. udamy się na mogiłę do lasu Niwki na modlitwę. O godz. 14.30 złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy. Natomiast Lubaczowska Grupa Rowerowa, Rycerze Kolumba wraz z Civitas Christiana zapraszają na rodzinny rajd rowerowy w „Hołdzie pomordowanym mieszkańcom Lubaczowa”. Wyjazd o godz. 14.00 z placu kościelnego na Niwki. Po wspólnej modlitwie na Niwkach przejazd do Dąbrowy na modlitwę przy kościele oraz spotkanie integracyjne. Powrót do Lubaczowa przez Lisie Jamy. W rajdzie może wziąć udział każdy chętny. Serdecznie w imieniu organizatorów zapraszamy.
 6. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele prac prowadzonych przy naszej parafii. W najbliższych dniach będą prowadzone prace przy dociepleniu fundamentów domu Caritas oraz przy elewacji budynku. Prosimy również o indywidualne ofiary na ten cel. Bóg zapłać. W najbliższym czasie rozpoczną się prace nad przygotowaniem dokumentacji i harmonogramu prac konserwacji i restauracji polichromii w sanktuarium. Środki w wysokości 1,5 mln zł. na ten cel parafia pozyskała z Polskiego Ładu. Wkład własny parafii wynosi 100 tyś. zł.
 7. W tym tygodniu w czwartek, 21 września, święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  W piątek wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, zakonnicy, Albertynki, naszej rodaczki, współpracownicy św. Brata Alberta. Z tej racji dzisiaj o godz. 15.00 w Pizunach uroczystości odpustowe ku jej czci. W sobotę wspomnienie św. O. Pio.
 8. W najbliższą sobotę parafia organizuje dla grup modlitewnych i parafian jednodniowy wyjazd pielgrzymkowy do sanktuarium w Kodniu. Odwiedzimy także Chełm. Wyjazd o godz. 5.00 z placu kościelnego. Koszt ok. 80-100 zł. Zapisy w zakrystii lub u proboszcza. Także w sobotę nasi ministranci wyjadą na Diecezjalny Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza do Krasnobrodu.
 9. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika katolickiego Niedziela z naszym dodatkiem diecezjalnym. Jest też do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY.