KONKATEDRA.

 1. Uczestniczymy w liturgii XIX niedzieli zwykłej. Nasz udział w Eucharystii jest znakiem czuwania, wyrazem wiary i ufnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Niech słowo Boże, Komunia Święta będą dziś naszym pokarmem, który umocni nas w przeżywaniu codzienności według wiary.
 2. Dziś dzień fatimski. Procesja różańcowa w intencji pokoju na świecie, szczególnie na Ukrainie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy różańcowej.
 3. Jutro w liturgii Kościoła przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Dzień modlitwy za pomordowanych w obozach koncentracyjnych.
 4. We wtorek, 15 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tradycji polskiej nazywamy ten dzień Świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte będziemy sprawować według następującego porządku: o 7:00, 9:00, 11.00, 13:00 i po południu o godz. 18.00. Po każdej mszy św. dokonamy poświęcenia ziół i kwiatów. Jest to uroczystość w której mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Na Mszy św. o godz. 10.00 w Dąbrowie modlić się będziemy za pomordowanych w czasie i po II wojnie przez nacjonalistów z UPA.
 5. 15.08. wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą”. O godz. 11.00 w konkatedrze modlitwa w intencji Ojczyzny i za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
 6. Jutro nasi pielgrzymi wchodzą na Jasną Górę. W naszej lubaczowskiej grupie idzie ponad 40 pielgrzymów. Powrót i powitanie pielgrzymów jasnogórskich i kalwaryjskich, w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej o godz. 17.30 w bramie przed Sanktuarium. Po powitaniu msza św. o godz. 18.00.
 7. W uroczystość Wniebowzięcia na Mszy św. o godz. 11.00 pożegnamy ks. Bogdana Nowickiego, który obejmuje od 16 sierpnia urząd proboszcza w Gdeszynie. Do pracy w naszej parafii przychodzi ks. Krzysztof Górniak..
 8. W sobotę, 19 sierpnia 2023 dobędzie się X Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych z Zamościa do Krasnobrodu pod hasłem: “Z Maryją zaczynajmy od nowa”. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.
 9. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w Exodus Młodych, w dniach od 22-25 sierpnia 2023 w Zwierzyńcu. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Pawła.
 10. W dalszym ciągu prowadzimy zapisy na wyjazd do Markowej w dniu 10 września na beatyfikację rodziny ULMÓW. Na powyższe uroczystości mamy karty wstępu. Szczegółowy program wyjazdu będzie pod koniec miesiąca.
 11. Za tydzień taca na potrzeby parafii. Na opłatę rachunków i na bieżące prace przy kościele. W dniu 15 sierpnia zbiórka do puszek prowadzona przez Caritas na pomoc dla powodzian w Słowenii.
 12. Zachęcamy do zakupienia Niedzieli lub Gościa Niedzielnego.

Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół. Dla rolników prośmy o dobrą pogodę aby zebrać szczęśliwie tegoroczne plony. Modlitwą zawierzenia upraszajmy potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny i nas samych …..