Informacje. Konkatedra.

 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo codziennie o godz. 17.30. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byliśmy, ile razy pobożnie odmówiliśmy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 2. W miniony piątek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji dzisiaj w Dąbkowie uroczystość odpustowa. Suma z procesją eucharystyczną o godz. 12.00.
 3. Taca zbierana dzisiaj podczas Mszy św. jest przeznaczona na cele remontowe przy naszym kościele oraz na spłatę raty bankowej. Obecnie trwają prace związane z dalszą częścią malowania dachu na konkatedrze. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii na tacę oraz indywidualnie.
 4. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla uczniów szkoły podstawowej w czwartek o godz. 9.00, dla młodzieży ze szkół średnich w piątek o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na modlitwę do konkatedry. Spowiedź codziennie o godz. 17.30.
 5. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Jest to również dzień imienin Biskupa Seniora Jana Śrutwy.
 6. ZAPRASZAMY pracowników oświaty na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę w dniach 1-2 lipca. Zapisy w zakrystii.
 7. Dziś w Górecku Kościelnym II Exodus Rodzin pod hasłem: Świętość dla każdego. Wspólna modlitwa, konferencje, koncerty i świadectwa oraz atrakcje dla dzieci. Gośćmi będą: ks. Eugeniusz Derdziuk, Julia i Grzegorz Kopala oraz zespół PAW. Zachęcamy do rodzinnego wyjazdu do Górecka na to wydarzenie. Szczegółowy program stronie internetowej exodusrodzin.pl.
 8. Dzisiaj w Horyńcu Zdroju od godz. 14.30 rozpocznie się Podkarpackie Święto Pszczoły i Produktu Regionalnego na które zaprasza Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Lubaczowskiej EKO BARĆ.
 9. 2 sierpnia z konkatedry wyruszy Piesza Pielgrzymka Ziemi Lubaczowskiej w ramach pielgrzymki zamojskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do zaplanowania i wzięcia udziału w tych rekolekcjach w drodze, zwłaszcza młodzież. Szczegóły i zapisy na stornie internetowej zamojsko – lubaczowskiej pieszej pielgrzymki.
 10. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Lubaczowie organizuje w dniu 25 czerwca wyjazd na cykliczną imprezę Dni Otwartych Drzwi Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale połączoną z XXIV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy do Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaczowie. Koszt wyjazdu 50zł od osoby.
 11. Wychodząc dzisiaj z kościoła mamy wspaniałą okazję nabycia wypieków wykonanych przez oazowiczów i ich rodziców. Ofiara złożona przy tej okazji zasili budżet na wyjazd rekolekcyjny dla dzieci i młodzieży z OAZY. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Na zakończenie wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.