Informacje.

 1. Dzisiaj IV. niedzielą wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w kościele. Zapraszamy przez cały tydzień codziennie do wspólnej modlitwy. Szczególnie zaś zapraszamy w czwartek na godz. 16.00 na adorację i modlitwę prowadzoną przez Wspólnotę Rodzin Osób Powołanych o. Wenantego Katarzyńca.
 2. Jutro święto św. Józefa Rzemieślnika. Dzień modlitwy w intencji ludzi pracy. Msza św. w intencji rzemieślników o godz. 17.00
 3. Jutro też rozpoczęcie Nabożeństw Majowych. Nabożeństwa Majowe odprawiane będą codziennie przez cały maj o godz. 17.30. Zachęcamy, aby jak najliczniej w tym czasie gromadzić się w świątyni lub przy kapliczkach na śpiewanie Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 4. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i o godz. 18.00.
 5. We wtorek 2. maja Dzień Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej na każdym domu, każdym zakładzie pracy i każdej instytucji.
 6. W środę  3 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze św. tego dnia w naszej parafii o 7.00; 9.00; 11.00 (Msza św. za Ojczyznę) oraz po południu o godz. 17.00 i 18.00. W kaplicach dojazdowych o 9.30 w Dąbkowie i o godz. 11.00 w Dąbrowie. Obchody trzeciomajowe rozpoczną się o godz. 10:10 pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie przedstawiciele władz samorządowych i instytucji upamiętnią 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 7. Od godz. 16.00 na Rynku Miejskim rozpocznie się Majówka z Terazem. W programie przygotowanym przez KIK wiele występów artystycznych i sportowych. Zbiórka charytatywna na pomoc uczniom ze Szkoły nr 1.
 8. W środę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy Rycerzy Kolumba. Przed Mszą św. – o godz. 10.30 – Męski Różaniec w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodziny
 9. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą świętą. Do chorych udamy się przed południem. Msze św. w Dąbkowie o godz. 15.00 a w Dąbrowie o godz. 16.00.
 10. W sobotę pierwsza sobota miesiąc. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy św. o godz. 18.00 z różańcem i modlitwami o uzdrowienia duchowe i fizyczne. Jest równocześnie duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  Uroczystości Odpustowe ku czci NAJŚWWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ LWOWSKIEJ rozpoczną się o godz. 12.00. Na tej uroczystości można zyskać Papieski Odpust Zupełny. Przywilej ten nadał naszemu Sanktuarium papież Benedykt XVI w 2009 roku. Nabożeństwu i Mszy św. Odpustowej przewodniczył będzie J.E. Ks. Arcybiskup Józef Michalik z Przemyśla. Uroczystość odpustowa połączona będzie z XIV Pielgrzymką Samorządów Województwa Podkarpackiego, Lubelskiego oraz Lwowskiego.
 1. Uroczystość odpustowa ku czci św. Stanisława BM – odbędzie się 8 maja (poniedziałek) o godz. 12.00.
 2. Bardzo serdecznie na powyższe uroczystości zapraszamy wszystkich parafian. Zaproście gości, swoich najbliższych niech przybędą, aby skorzystać z daru odpustu. Pamiątką po tegorocznych uroczystościach będzie obraz św. siostry Faustyny Kowalskiej, namalowany przez p. Janusza Szpyta.
 3. W przyszłą niedzielę, wyjątkowo zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych będzie po Mszy św. o godz. 12.00.
 4. Jak zawsze jest do nabycia prasa katolicka Niedziela, Gość Niedzielny i inne tytuły czasopism.
 5. Dzisiaj dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Za pośrednictwem Matki Bożej Łaskawej i św. Jana Pawła II prośmy w Jego intencji, oraz w intencji o nowe powołania do służby Bożej w Kościele: Módlmy się: Do Ciebie, Panie, zwracamy się z ufnością! Synu Boży, posłany przez Ojca do ludzi wszystkich czasów i żyjących w każdym zakątku świata! Błagamy Ciebie, za pośrednictwem Maryi, Matki Twojej i Matki naszej: spraw, aby w Kościele nie brakowało powołań, zwłaszcza do szczególnej służby Twemu Królestwu. Pomagaj tym, których powołujesz, by Cię naśladowali w naszych czasach: spraw, by kontemplując Twoje oblicze, przyjmowali z radością tę przedziwną misję, którą im powierzasz dla dobra Twego Ludu i wszystkich ludzi. Ty, który jesteś Bogiem i żyjesz, i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.