KONKATEDRA. OGŁOSZENIA .

  1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu, w kościele w Polsce obchodzona jako niedziela Ad gentes­ – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali przed Najświętszym Sakramentem z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św. bez kazania.
  3. Dzisiaj o godz. 16.30 spotkanie Rady Parafialnej w domu parafilanym.
  4. W tym tygodniu w piątek droga krzyżowa rano o godz. 7.30, po południu o godz. 16.15 dla dzieci szkolnych wraz z rodzicami oraz o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W czasie Mszy św. w piątki zbierane są ofiary na jałmużnę wielkopostną. Przy tronie św. Jana Pawła II stoi także skarbona na jałmużnę. Bardzo prosimy o informowanie nas o osobach będących w trudnej sytuacji materialnej.
  5. W środę dzień szczególnej pamięci o kobietach. W tym dniu w czasie każdej Mszy św. modlić się będziemy przez przyczynę Matki Bożej o wszelkie potrzebne łaski dla każdej kobiety. Z tej też okazji w dniu 13 marca w MDK odbędzie się koncert Katarzyny Żak, która zaśpiewa utwory Agnieszki Osieckiej. Bilety do nabycia w kasie Domu Kultury.
  6. „Wspólnota Uwielbienia” działająca przy naszej parafii zaprasza na rekolekcje dedykowane kobietom pod nazwą „Królewski Projekt – Zobacz Siebie Na Nowo”. Rekolekcje odbędą się w dniach od 21 do 23 kwietnia 2023 r. w Lubaczowie. Poprowadzi je Sylwia Wilk, realizująca ten projekt od kilku lat w całej Polsce; prywatnie żona i matka. Jaki jest cel rekolekcji?. Organizatorzy pragną by uczestniczki na nowo odkryły swoją tożsamość i godność, aby pogłębiły swoją relację z Bogiem, bardziej zrozumiały Boży plan na swoje życie. W trakcie rekolekcji będzie sprawowana Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej. Natomiast  konferencje i warsztaty będą miały miejsce w Rezydencji Pod Orłami w Lubaczowie. (Opiekę duszpasterską w trakcie rekolekcji będzie pełnił ksiądz Michał)*.  Informacje dotyczące zapisów są na plakatach umieszczonych przy wejściu do kościołą. 
  7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątek 31 marca drogą krzyżową ulicami miasta Lubaczowa. Spowiedź w poniedziałek 3 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Prof. Janusz Lekan. Rekolekcje dla Młodzieży z LO i ZS oraz dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 odbędą się w dniach od 13 do 15 marca. Rekolekcje dla młodych poprowadzą ks. Mariusz Skakuj oraz p. Witek Wilk.
  8. W dniach od 14 do 19 kwietnia organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły programu i kosztów pielgrzymki są na stronie parafialnej lub w zakrystii.

Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Lektura prasy w Wielkim Poście do dobre źródło ubogacenia wiary.  Gazety na stałym miejscu.