Konkatedra. Informacje.

 1. Dzisiaj przypada VI Niedziela zw. Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz Pasterza naszej diecezji we wszystkich parafiach w Polsce,  przeprowadzana jest zbiórka ofiar, jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Ofiarę na ten cel można złożyć do skarbony ustawionej przy wyjściu z kościoła. Taca dzisiejsza na Seminarium Duchowne. Za tydzień taca na opłatę bieżących parafialnych rachunków.
 2. W tygodniu Msze św. o godz. 7.00; 17.00 i 18.00. W sobotę Msza św. zbiorowa o godz. 17.00 po niej Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Łaskawej.
 3. W dniach od 7 do 14 lutego trwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Szczególną okazją do modlitwy w intencji małżonków i narzeczonych przygotowujących się do małżeństwa będzie dzień wspomnienie św. Walentego, który przypada we wtorek.
 4. W tym dniu także wspomnienie świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 5. W środę wspomnienie bł. Ks. Michała Sopoćko. Msza św. w Dąbkowie, gdzie są relikwie tego błogosławionego, o godz. 16.00.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców po Mszy św. o godz. 11.00.
 7. W piątek 17 lutego  zapraszamy na „Wieczór Chwały”. Modlitwę  prowadzoną przez Wspólnotę Uwielbienia rozpoczniemy Eucharystią o godz.18.00, po niej przed Najświętszym Sakramentem będziemy wołać o żywą wiarę i Błogosławieństwa zwłaszcza dla małżeństw naszej parafii. Zapraszamy.
 8. W sobotę na godz. 9.30 zapraszamy ministrantów i lektorów na zbiórkę formacyjną.
 9. Za tydzień przez cały dzień młodzież z Oazy zaprasza na kiermasz słodkości. Będzie to okazja do wsparcia młodych i pomoc w organizacji rekolekcji wakacyjnych.
 • W niedzielę 19 lutego br. rozpocznie się  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
  pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”, jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.
 • Spotkanie i próba chóru parafialnego w poniedziałek o godz. 18.00. W dalszym ciągu zachęcamy i zapraszamy do śpiewu w naszym chórze.
 • Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli.   Pod Twoją obronę………