KONKATEDRA. INFORMACJE.

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. O godz. 13.00 Msza św. kolędowa dziękczynna w intencji parafian z ul. Legionów, ul. Żeromskiego, ul. Unii Lubelskiej, ul. Wyszyńskiego, oś. Jagiellonów, Grunwaldzka. O godz. 14.30 Msza św. dla niedosłyszących. Msze w tygodniu o 7.00; 17.00 i o 18.00.
 2. W środę 1 lutego, pierwsza środa miesiąca. O godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Rycerzy Kolumba w intencji Kościoła, Ojczyzny i Rodzin z modlitwą do św. Józefa.
 3. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00, 17.00 i 18.00. W kościołach dojazdowych Msze św. o godz. 16.00. Na Mszach św. poświęcane będą świece – gromnice. Jednocześnie od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzony będzie Dzień Życia Konsekrowanego ustanowiony przez Papieża św. Jana Pawła II. W tym dniu modlitewnie wspieramy siostry zakonne, szczególnie pracujące w naszej parafii siostry Józefitki i Siostry Albertynki, a także zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest codzienna modlitwa za cały Kościół i za każdego z nas. Ofiary na utrzymanie domów klasztornych sióstr z zakonów kontemplacyjnych można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła. W tym dniu przypada 17 rocznica sakry biskupiej Biskupa Mariana Rojka. Ten dzień przeżywany będzie przez nas jako duchowe przygotowanie do obchodów 50 rocznicy intronizacji w naszym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Lwowskiej. Intronizacji dokonał ks. Biskup Marian Rechowicz w dniu 2 lutego 1974 roku.
 4. W czwartek o godz. 16.00 rozpoczną się comiesięczne modlitwy w intencji powołań prowadzone przez Wspólnotę Rodzin Osób Powołanych. O godz. 17.00 Msza św. w intencji beatyfikacji o. Wenantego Katarzyńca.
 5. W tym dniu na zakończenie okresu śpiewu kolęd, na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się inauguracyjny występ naszego  nowo powstałego chóru parafialnego. Próba chóru w poniedziałek o godz. 18.00.
 6. W piątek przeżywać będziemy pierwszy piątek miesiąca. Msze św. w Dąbkowie o 15.00, a w Dąbrowie o 16.00. W kościele parafialnym o godz. 7.00; 17.00 i o godz. 18.00. Zachęcamy, aby w piątek lub dni poprzedzające skorzystać ze spowiedzi przed mszą św. poranną lub wieczorną. Istotą odprawianych pierwszych piątków jest przyjęcie Komunii św. wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św. przed południem.
 7. W piątek także wspomnienie św. Błażeja. Błogosławieństwo świec po każdej Mszy św.
 8. W sobotę mszą św. wieczorną o godz. 18.00 rozpoczniemy nasze comiesięczne spotkanie pierwszosobotnie. Po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe połączone z wieczorem uwielbienia i modlitwami o uzdrowienie duchowe i fizyczne. W trakcie nabożeństwa odbędzie się obrzęd egzorcyzmowania soli i wody, z tej racji, że 5 w niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty.
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych, po mszy św. o godz. 8.00. Po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 10. Dzisiaj w kościele św. Karola Boromeusza wystąpi z kolędami zespół „Karczmarze”. Dyrektor Domu Kultury informuje, że w dniu 8 lutego w MDK-u wystąpi Lwowska Orkiestra Kameralna. Bilety do nabycia w kasie Domu Kultury.
 11. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Gazety na stałym miejscu.
 12. Na zakończenie życzymy wszystkim dobrego tygodnia i błogosławionej niedzieli zawierzając opiece Matki Bożej Łaskawej.