18.12.2022 r.

 1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. Roraty do piątku o godz. 17.00. Pozostałe Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Nowenna przed Bożym Narodzeniem dzisiaj o godz. 17.40, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź przed każdą Mszą św. Dziękujemy za każdą ofiarę dzisiaj złożoną na tacę na potrzeby parafii.
 2. W dniu wczorajszym zakończyliśmy nasze rekolekcje adwentowe. Spowiedź i Komunia św. dla chorych w czwartek od godz. 14.00. Zgłoszenia z adresami składamy w zakrystii lub telefonicznie do kancelarii parafialnej. Zwracamy się z prośbą, aby zatroszczyć się o to, by każda osoba chora lub niepełnosprawna, która pragnie wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą miała tę możliwość. 
 3. W sobotę Wigilia. Msze św. tylko rano o godz. 7.00 i o godz. 8.00. (Nie będzie mszy św. wieczornej).
  W czasie mszy św. o godz. 7.00 szczególną modlitwą obejmiemy zmarłych, którzy odeszli do wieczności od ubiegłorocznej wigilii. Zapraszamy do modlitwy rodziny zmarłych. Również na tej Mszy św. modlić się będziemy w intencji wszystkich, którzy w tym roku wsparli swoimi darami akcje charytatywne prowadzone przez naszą parafię.
 4. Po Mszy św. o godz. 7.00 zaśpiewamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Zachęcamy, aby w wigilię udać się także na cmentarz na modlitwę rodzinną przy grobach bliskich zmarłych.
 5. W wigilię w przedsionku kościoła będzie do pobrania światełko betlejemskie.
 6. W Wigilię wieczorem tradycyjnie zasiądziemy do wigilijnego stołu. Każda katolicka rodzina stara się zachować dobre tradycje związane z wieczerzą wigilijną, a więc wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w ciągu dnia i w czasie wieczerzy. Na stole niech będzie zapalona świeca Caritas. Opłatki na stół wigilijny są jeszcze do nabycia na stoliku przy ołtarzu papieskim. Sianko przygotowane przez młodzież Oazową na stoliku przy chrzcielnicy.
 7. Pasterkę o północy rozpoczniemy uroczystym wniesieniem Dzieciątka Jezus i złożeniem go w żłóbku. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył będzie J.E. Ks. Bp Marian Rojek. Na wyjazdach Pasterka o 23.00. Ofiary składane na tacę na Pasterce przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
 8. W niedzielę w dzień Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. o godz. 6.30. Pierwsza msza św. o godz. 8.00, pod przewodnictwem Biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Pozostałe msze św. bez zmian.
 9. Już dzisiaj zapowiadamy, że tegoroczna wizyta kolędowa rozpocznie się w środę 28 grudnia. 
 10. We wtorek na godz. 10.00 zapraszamy mężczyzn do pomocy przy ustawianiu choinek w kościele.
 11. Dzisiaj do nabycia jest nowe wydanie tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny.
 12. Modlitwa do Matki Bożej …..