KONKATEDRA INFORMACJE.

  1. Dzisiejszą III niedzielą Adwentu – Gaudete – niedzielą radości – wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy także kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
  2. W tym tygodniu rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które będzie głosił ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Czartek, piątek i sobota to trzy dni, które mają być w czasie adwentu szczególnym czasem modlitwy i zasłuchania się w Słowo Boże. Msze św. z naukami rekolekcyjnym będą o godz. 7.00; 11.00; 16.00 i 18.00. W czwartek o 16,00 Msza św. z nauką dla dzieci szkolnych; w piątek o 16.00 dla młodzieży ze szczególnym udziałem kandydatów do bierzmowania. Także w piątek na godzinę 11.00 na swoją Mszę św. i naukę rekolekcyjną zapraszamy osoby starsze i chore. W sobotę dzień sakramentu pojednana. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. (7.00;9.00;11.00;16.00;18.00) Szczegółowy program na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Spowiedź w parafii św. Karola Boromeusza we wtorek od 8.30.
  3. Roraty w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę o 17.00. Zaś w czwartek, piątek i sobotę o godz. 16.00. Zachęcamy wszystkich do zabierania ze sobą na Roraty świece lub lampiony.
  4. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: jutro Matki Bożej z Guadelupe – patronki Rycerzy Kolumba, we wtorek, 13 grudnia, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polce. W intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego modlić się będziemy na Mszy św. o godz. 18.00, w środę, 14 grudnia, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i Doktora Kościoła.
  5. Od piątku o godz. 17.40 rozpoczniemy śpiewanie Nowenny do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.
  6. W piątek o godz. 12.00 odbędzie się w Domu św. Zygmunta spotkanie opłatkowo -świąteczne dla seniorów, osób starszych, ubogich i samotnych organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Parafię św. Stanisława z udziałem Biskupa Mariusza i władz naszego miasta. Do wtorku przyjmujemy zgłoszenia udziału w spotkaniu. Po spotkaniu uczestnicy otrzymają też paczki świąteczne. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji prowadzonej przez Caritas i przynieśli torby wypełnione darami dla rodzin ubogich. Wszystkim za serce – Bóg zapłać.
  7. W zakrystii jak i pośrodku kościoła można nabyć świece na stół wigilijny w ramach Dzieła Pomocy Dzieciomoraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Po drugiej stronie przy chrzcielnicy sianko świąteczne przygotowane przez młodzież.
  8. Za tydzień taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na opłaty rachunków parafialnych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego.