1. Dzisiaj przeżywamy XXVIII niedz. zw. Przed nami kolejny tydzień Nabożeństw Różańcowych. Nabożeństwo dla dzieci wciągu tygodnia o godz. 16.15, a dla pozostałych codziennie o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj o godz. 10.30 wyruszy rajd rowerowy do Wielkich Oczu organizowany przez Lubaczowską Grupę Rowerową. Do przejechania będzie ok. 50 km. Wszystkich chętnych, którzy chcą oddać cześć św. Janowi Pawłowi zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu.
 3. Od piątku trwa Festiwal Pieśni Piosenki i Poezji Patriotycznej im. Ks. Kard. Władysława Rubina. Dziś o godz. 13.00 Msza św. festiwalowa. Program dzisiejszy rozpocznie się o godz. 18.00 w MDK-u.
 4. W czwartek 13 dzień miesiąca. Ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30. Natomiast po po Mszy o godz. 18.00 wyruszymy z figurą Matki Bożej Fatimskiej w procesji różańcowej. Po powrocie wystawienie Najświętszego Sakramentu odmówienie Litanii do Matki Bożej i Aktu Oddania Matce Bożej. Zakończenie błogosławieństwem najświętszym Sakramentem.
 5. W piątek 14.X. Dzień Edukacji Narodowej. Z tej racji zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo różańcowe oraz Mszę św. wieczorna wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, aby modlić się o Boże błogosławieństwo dla tego trudnego w realizacji powołania. Już dziś składamy nauczycielom najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Łaskawej.
 6. 15 października, w sobotę – Dzień Dziecka Utraconego. Modlić się będziemy na różańcu w intencji rodziców, którym niedane było doczekać się narodzin dziecka poczętego.
 7. W sobotę o godz. 9.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Zgłoszenia telefoniczne lub przez maila.
 8. W przyszłą niedzielę w całej Polsce przeżywać będziemy „Dzień Papieski” pod hasłem BLASK PRAWDY. Zbiórka ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczonych na stypendia dla młodzieży.
 9. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby parafii i na spłatę zobowiązań za prace remontowe przy parafii. Dziękujemy za stałą troskę i wsparcie oraz prosimy o modlitwę o Boże błogosławieństwo dla wszystkich dzieł prowadzonych przy parafii.
 10. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Kom. Poświęcenie i rozdanie różańców.
 11. W czwartek odbyło się pierwsze spotkanie założycielskie chóru parafialnego w którym uczestniczyło 19 osób. Kolejne spotkanie będzie w przyszłym tygodniu. W dalszym ciągu zachęcamy i zapraszamy kolejne osoby do włączenia się do zespołu osób chcących uczyć się śpiewu oraz ubogacać liturgię swoim śpiewem.
 12. W zakrystii do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość na 2023 r. w cenie 7 zł.
 13. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Od przyszłej niedzieli będzie można pobrać kartki wypominkowe.
 14. Siostry Albertynki prowadzą akcję zbierania niedopalonych świec woskowych. Świece będzie można składać do kosza przed kościołem.
 15. Przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”  oraz “Niedzieli” z dodatkiem diecezjalnym.  
 16. W intencji Ojczyzny, aby zawsze była wierna Bogu Ewangelii i Krzyżowi św. wołajmy; Pod Twoja obronę…..