Konkatedra.

  1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali przed Najświętszym Sakramentem z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza św. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Sławomir.
  2. W dniu dzisiejszym, przypada 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  3. Dzisiejsza niedziela, nazywana Ad gentes, jest dniem postu, modlitwy i solidarności z misjonarzami.. Zbiórka ofiar na potrzeby misji. Skarbona na ofiary umieszczona jest pod chórem.
  4. W nadchodzącym tygodniu Msze św. O godz. 7.00, 17.00 i o godz. 18.00.
  5. Wszystkich czcicieli św. Józefa, Oblubieńca NMP zapraszamy do uczestnictwa w Nowennie, którą odprawiamy o godz. 17.30. Uroczystość św. Józefa obchodzić będziemy w najbliższą sobotę. W tym dniu Eucharystia o godz. 7.00; 11.00; 17.00 I 18.00. Rycerze Kolumba zapraszają na “Weekend ze św. Józefem”. Inicjatywa jest zaplanowana jako czas modlitwy w intencji Kościoła, Ojczyzny, Rodziny i pokoju na Ukrainie. Rozpoczęcie Mszą św. i drogą krzyżową w piątek o 18.00. W sobotę czas osobistej adoracji oraz Msza św. z udziałem Rycerzy i ich rodzin o godz. 18.00. Po Mszy św. w sali teatralnej projekcja filmu o św. Józefie. W niedzielę 20 marca na Mszy św. o godz. 18.00 Rycerze Kolumba zawierzą swoje rodziny i rodziny naszej parafii św. Józefowi. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę prowadzoną przez Rycerzy Kolumba.
  6. Ksiądz Biskup Marian Rojek gorąco zachęca diecezjan, aby w swoich rodzinnych domach codziennie o godz. 20.00 modlili się na różańcu w intencji pokoju na Ukrainie, a także o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Ksiądz Biskup prosi również, aby modlić się na różańcu w tych intencjach w naszych kościołach. W naszym sanktuarium członkowie Żywego Różańca, Kół Koronkowych I innych grup modlitewnych codziennie w tych intencjach odmawiają Koronkę i Różaniec o godz. 15.00.
  7. Ruch Światło – Życie Oaza działającą przy naszej parafii organizuje akcję wielkopostną “DOBRY SŁÓJ”. Akcja, która trwać będzie cały Wielki Post polega na zbieraniu słodyczy dla dzieci z Ukrainy. Słodycze przynosimy do kościoła i wkładamy do dużego słoja, który stoi w konkatedrze przy chrzcielnicy. Każdy, a szczególnie dzieci w ramach umartwienia wielkopostnego odmawiając sobie słodyczy oraz wykonując dobry uczynek wrzuca cukierek lub inne słodycze do słoja. Szczegółowe instrukcje są na stoliku obok chrzcielnicy. Zachęcamy szczególnie dzieci do wzięcia udziału w tym geście pomocy.
  8. Nasza parafia w dalszym ciągu wspiera uchodźców w różnej formie. W Domu św. Zygmunta działa punkt przyjmowania i wydawania żywności dla uchodźców. Punkt czynny jest w godzinach od 8.00 do 19.00. Z pomocy w Domu św. Zygmunta mogą korzystać uchodźcy i rodziny, które przyjęły uchodźców do swoich domów. W punkcie przyjmujemy oprócz żywności także ubrania (nowe), koce i śpiwory (także nowe), chemię domową, środki higieny osobistej, pampersy itp. Dotychczas z naszej parafii wysłaliśmy na Ukrainę do Jaworowa, Lwowa i ostatnio do Berdyczowa 30 transportów – busów z pomocą żywnościową, środkami chemicznymi i artykułami pierwszej potrzeby. Wszystkim darczyńcom z Lubaczowa i nie tylko – serdecznie dziękujemy. Również w dalszym ciągu prosimy wolontariuszy o pomoc. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub w Domu św. Zygmunta.
  9. Za tydzień taca na opłatę rachunków za ogrzewanie kościoła. Taca zbierana w piątki na Drodze Krzyżowej przeznaczona jest na pomoc uchodźcom. Tradycyjnie uprzejmie prosimy o zbiórkę na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary składamy w zakrystii u siostry zakrystianki.
  10. Do nabycia prasa katolicka Gość Niedzielny