Konkatedra. Informacje parafialne.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Taca dzisiejsza na potrzeby Seminarium Duchownego naszej diecezji.
  2. W tym tygodniu, 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz.00; 9.00; 11.00; 17.00  i 18:00. O godz. 16.00 Msze św. w Dąbkowie i Dąbrowie. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia w Wielkim Poście jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy. Jednocześnie Papież Franciszek zaapelował, aby był to dzień postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. W tej intencji codziennie odmawiamy przed Najświętszym Sakramentem o godz. 15.00 w Sanktuarium Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  3. W czwartek o godz. 16.00 comiesięczne modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań prowadzone przez wspólnotę Rodzin Osób Powołanych przez przyczynę Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po Mszy św. o godz. 7.00, po południu o godz. 16.15 dla dzieci szkolnych oraz po Mszy św. o godz. 18.00 dla młodzieży i dorosłych. W piątej jest to także pierwszy piątek miesiąca. Chorych z Komunią św. odwiedzimy przed południem. Spowiedź przed każdą Mszą św. Msze św. w Dąbkowie i Dąbrowie w piątki na przemian o godz. 16.00.
  5. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 18.00 z modlitwą wynagradzającą różańcową oraz z modlitwami o uzdrowienie fizyczne i duchowe.
  6. W niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
  7. Parafialny Zespół Caritas, Rycerze Kolumba, młodzież ze Szkolnych Kół Caritas, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w Lubaczowie oraz cała rzesza wolontariuszy w Domu św. Zygmunta organizuje pomoc dla osób przekraczających granice. Przygotowujemy kanapki, gotujemy gorącą zupę, przygotowujemy herbatę i kawę, które następnie dostarczamy na przejście graniczne. Dziękuję serdecznie wszystkim zaangażowanym jednocześnie bardzo proszę innych o pomoc. Czego potrzebujemy: rąk do pracy a także artykuły żywnościowe, wędliny do kanapek, napoje, słodycze dla dzieci oraz koce, śpiwory, środki higieny, pampersy. Rzeczy te można przynosić i składać w Domu św. Zygmunta. Dzisiaj wychodząc z kościoła do skarbony można złożyć ofiarę na organizowanie pomocy przez naszą parafię. Ofiarę można przekazać także na konto bankowe parafii z dopiskiem „Na pomoc uchodźcom z Ukrainy”. W obecnej sytuacji granice przekraczają przede wszystkim matki z dziećmi. Czas oczekiwania na granicy jest bardzo długi. Kolejka czekających jak informował nas ks. Marek Niedźwiecki zaczyna się w Jaworowie. Wszyscy są zziębnięci głodni i wystraszeni sytuacją wojenną na Ukrainie. Okażmy im serce i chrześcijańską miłość.
  8. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  9. Na zakończenie życzę wszystkim opieki Bożej oraz tego, aby pokój powrócił tam gdzie jest wojna. Niech wszystkim Bóg błogosławi a Matka Boża niech będzie naszą niezawodna orędowniczką.