1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, przypominając o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa nas do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
 2. Roraty przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 17.00. W niedzielę pierwsza Msza św. adwentowa o godz. 6.00. Dzieci z rodzicami zapraszamy na roraty ze specjalnymi świecami, lampionami – „roratkami”. Po roratach na dzieci czekać będą niespodzianki.
 3. Dziś o godz. 17.00 spotkanie Rady Parafialnej w Domu św. Zygmunta.
 4. Dzisiejsze Nieszpory i Msza św. o godz. 18.00 będą szczególną okazja do modlitwy w intencji ofiar wypadków i za zmarłych motocyklistów. Jutro Nieszpory i Msza św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Mariana Rojka w intencji zmarłych biskupów i kapłanów.
 5. We wtorek liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Dzień imienin proboszcza ks. Andrzeja.
 6. W środę I środa miesiąca. Różaniec w intencji rodzin prowadzony przez mężczyzn o godz. 17.30.
 7. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami w intencji powołanych i nowych powołań o godz. 16.00. W piątek – I piątek miesiąca – dzień wynagradzania za grzech świata przez spowiedź i komunię świętą wynagradzającą. Do chorych z komunią świętą udamy się przed południem. Spowiedź rano od 6.30 oraz po południu o godz. 16.30. Msze św. w Dąbkowie o godz. 15.00 a w Dąbrowie o godz. 16.00.
 8. W sobotę 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych za przyczyną św. Barbary. Po Mszy św. wieczornej wieczór uwielbienia z modlitwami wynagradzającymi Niepokalanemu Sercu Maryi za grzech świata i nasze osobiste oraz modlitwy o uzdrowienie duchowe i fizyczne. W czasie nabożeństwa odbędzie się egzorcyzmowanie wody i soli na progu nowego roku liturgicznego. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 8.00. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania i ich rodzicami po Mszy św. o godz. 11.00.
 10. Coraz bliżej Świętego Mikołaja. Już dzisiaj pragniemy zapowiedzieć, że w związku z nieprzewidywalną sytuacją epidemiologiczną w tym roku nie będzie spotkania wspólnego ze św. Mikołajem. Św. Mikołaj dotrze natomiast do tych dzieci, których rodzice zgłoszą w zakrystii chęć spotkania z Mikołajem.
 11. Adwent to czas śpieszenia z pomocą przedświąteczną dla potrzebujących. Parafia nasza pragnie w tym roku włączyć się w dzieło Szlachetnej Paczki. Dzisiaj nasza młodzież przed kościołem wraz z Rycerzami Kolumba będzie rozprowadzać talony na zakup potrzebnych rzeczy do paczek dla rodzin potrzebujących. Zakupione i ofiarowane rzeczy składać będziemy w zakrystii. Rycerze Kolumba ruszają także dzisiaj z akcją „Paczuszka dla Maluszka”. Przy chrzcielnicy jest ustawiona choinka na której znajdują się papierowe bombki, każdy kto zabierze bombkę w zamian może przynieść jakiś upominek dla dziecka pieluchy czy inne potrzebne rzeczy. Paczki złożone pod choinkę będą przekazane do hospicjów czy domów dziecka. Na stoliku pod chórem do pobrania są „Torby Miłosierdzia Caritas”. Wszystkich, którzy pragną wziąć udział w tej akcji prosimy o odebranie torby i uzupełnienie ich artykułami spożywczymi z długim terminem ważności bądź też środkami czystości. Wypełnione torby prosimy składać w zakrystii lub na plebanii. Zebrane dary zostaną dostarczone do osób potrzebujących, aby i oni mogli godnie przeżyć zbliżające się Święta
  W dniach 3-4 grudnia w Lubaczowie w sklepach Biedronka i Lidl odbędzie się zbiórka żywności: „Tak pomagam”. Akcję przeprowadzą pracownicy, wolontariusze oraz wychowankowie Domu Pomocy Społecznej Sióstr Albertynek.
 12. Do nabycia są świece Caritas, minimalna ofiara 6 zł., oraz sianko na stół wigilijny przygotowane przez naszą młodzież z OAZY. Zachęcamy, aby zapoznać się z programem rozpoczynającego się cyklu katechez w parafii św. Karola Boromeusza, które prowadzone będą przez katechistów z neokatechumenatu.
 13. Przypominamy, że jest do nabycia Niedziela Zamojsko – Lubaczowska, Gość Niedzielny oraz inne czasopisma katolickie. Nowa cena czasopism wynosi 8 zł.