1. Dzisiejsza niedziela jest szczególnym dniem modlitwy w intencji fundatorów i budowniczych naszej świątyni, oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. W tej intencji będzie odmówiony dzisiejszy, ostatni w tym miesiącu różaniec, o godz. 17.30.
 2. Dzisiaj w wigilię Wszystkich Świętych zapraszamy na NOC ŚWIĘTYCH – na spotkanie  i wieczór uwielbienia ze świętymi dla Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Noc Świętych rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. Adoracja, śpiew Nieszporów i Litanii do Wszystkich Świętych, błogosławieństwo indywidualne Najświętszym Sakramentem. W programie także modlitwy o własne uświęcenie i za słabnących w wierze. Wieczór uwielbienia ze świętymi,  przygotowuje nasza młodzież i Rycerze Kolumba. 
 3. Jutro poniedziałek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W konkatedrze Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i wieczorem o godz. 18.00. O godz. 12.00 Msza św. w kaplicy na Starym Cmentarzu. Po niej procesja i modlitwy za zmarłych przy pięciu stacjach. Po procesji poświęcenie grobów i wspólnotowa modlitwa przy grobie z rodziną. Msze św. w kościołach filialnych według porządku niedzielnego.
 4. We wtorek 2 listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00; 9,00, suma o 11.00 i Msza św. wieczorna o godz. 17.00 i 18.00. O godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu przy ulicy Kościuszki w intencji zmarłych odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 15.30 rozpocznie się Msza św. zbiorowa wypominkowa za zmarłych. W Dąbrowie msza św. o 14.00 w kaplicy cmentarnej i modlitwy na cmentarzu za zmarłych. W Dąbkowie również o godz. 14.00 i przejście na cmentarz do Opaki na modlitwy za zmarłych i poświęcenie grobów.
 5. Msze św. na nowym cmentarzu: 1 i 2 listopada o godz. 10.00.
 6. Od 3 listopada o godz. 17.30 Nieszpory za zmarłych z modlitwami wypominkowymi. Wypominki roczne z różańcem i Mszą św. za zmarłych w każdy II piątek miesiąca o godz. 17.30. W intencji tych zmarłych odprawimy każdego miesiąca Mszę św.
 7. Msze św. w tym tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i o godz. 18.00.
 8. Zachęcamy, aby wypełniać kartki wypominkowe jednorazowe i roczne, polecając w ten sposób naszych zmarłych modlitwom Kościoła. Kartki składamy w zakrystii lub do skrzynki obok fotela papieskiego. 1 i 2 listopada kartki wypominkowe będzie można złożyć także w kaplicy na cmentarzu. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek.
 9. Wierni, którzy nawiedzą w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny. Warunki które trzeba spełnić: stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencji papieża i Kościoła oraz pragnienie wyrzeczenia się grzechu.
 10. W tym tygodniu w pierwszą środę miesiąca Rycerze Kolumba zapraszają na godz. 17.30 mężczyzn na wspólną modlitwę różańcową w intencji Rodziny, Ojczyzny i Kościoła. O godz. 18.30 spotkanie dla uczestników Seminarium Odnowy Wiary.
 11. W czwartek Wspólnota Rodzin Osób Powołanych zaprasza na godz. 16.00 na adorację i wspólna modlitwę
  w intencji osób powołanych.
 12. W piątek I piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu o od godz. 16.30. Do chorych udamy się z Komunią św. przed południem.
 13. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie z adoracją, różańcem, modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.
 14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Także w przyszłą niedzielę, Mszą św. w konkatedrze o godz. 11.00 odprawianą przez ks. Biskupa Mariana Rojka rozpocznie się XXXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Nie było by Papieża Polaka, bez Twojej wiary”. Po mszy św. spotkanie Ks. Biskupa z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. O 16.30 w domu św. Zygmunta – Projekcja filmu pt. „Jan Paweł II i Prymas Stefan Kardynał Wyszyński”. Program całego tygodnia jest na afiszach w gablotach ogłoszeń.
 15. Za tydzień w parafii św. Karola uroczystość odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza. Suma o godz. 12.00.
 16. Dzisiaj oraz 6 i 7 listopada o godz. 16.40 w naszym kinie w MDK wyświetlany będzie film FATIMA. Zachęcamy do obejrzenia tego wyjątkowego dzieła filmowego.
 17. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W zakrystii są kalendarze dożynkowe i KRZ.
 18. Życząc na najbliższe dni głębokich przeżyć, jednocześnie apelujemy o rozsądek podczas jazdy autem na groby swoich bliskich, tak aby móc bezpiecznie powrócić do domu.