1. Od dzisiaj Kościół w Polsce cieszy się z nowych błogosławionych: Matki Elżbiety Róży Czackiej i kard. Stefana Wyszyńskiego. Transmisja z uroczystości beatyfikacyjnej w TV o godz. 12.00.  O godz. 16.00 konferencją w Domu Zygmunta rozpocznie się w naszej parafii dziękczynienie za dar nowych błogosławionych. W czasie konferencji odbędzie się prezentacja książki o pobytach Kardynała Wyszyńskiego w Lubaczowie. (Książka do nabycia w zakrystii. Cena książki 30 zł). O godz. godz. 18.00 Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. Bpa Mariana Rojka. Zapraszamy na powyższe uroczystości członków grup modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń, zapraszamy młodzież i wszystkich mieszkańców Lubaczowa.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce XI Tydzień Wychowania pod hasłem:„W blasku ojcostwa”.
 3. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na WSD naszej diecezji. Za tydzień taca na opłatę rachunków i na prace prowadzone przy kościele. W podziemiach konkatedry rozpoczęliśmy prace przygotowawcze pod powstające Centrum Dziedzictwa Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie.
 4. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy różaniec fatimski i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła.
 5. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Św. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Z tej racji dzisiaj odpust w Łukawcu. Suma o godz. 12.00. W środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 6. W środę drugie spotkanie dla uczestników Seminarium Odnowy Wiary. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. Po Mszy św. konferencja dla uczestników wygłosi p. Witek Wilk organizator Strefy Mocy.
 7. W czwartek UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGOW tym roku mija 40 lat od rozpoczęcia budowy konkatedry, którą poświęcił św. Jan Paweł II w 1991 roku. W tym dniu o godz. 17.30 odmówimy różaniec w intencji wszystkich budowniczych, ofiarodawców i darczyńców. Dla zmarłych będziemy prosić o dar nieba. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 8. W piątek 17 września – na Mszy św. o godz. 18.00 z racji 82. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę modlić się będziemy za naszych rodaków poległych z rąk armii bolszewickiej. Po Mszy św. złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą katyńską. Naszą modlitwą w tym dniu obejmiemy także wszystkich sybiraków.
 9. W najbliższą sobotę, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży. Na Mszy św. o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania ze Szkoły Podstawowej nr 2 złożą swoje deklaracje o gotowości rozpoczęcia przygotowania i przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Za tydzień po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci z klasy III, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej.
 11. Spotkania dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego w sobotę 18 września o godz. 9.00.  Grafik spotkań dla narzeczonych na 2022 rok jest umieszczony na stronie internetowej parafii.
 12. W najbliższą niedzielę 19 września br. Mszą św. o godz. 16,00 w Starym Dzikowie odbędzie się spotkanie po pielgrzymkowe dla uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na spotkanie zaprasza przewodnik pielgrzymki ks. Rafał Łukiewicz 
 13. Przy wejściach do kościoła można nabyć nowy numer Niedzieli i „Gościa Niedzielnego”. Jest również „Gość Extra” w całości poświęcony Sługom Bożym: kard. Wyszyńskiemu i Matce Czackiej w cenie 10 zł.
 14. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Maryi towarzyszy Waszym troskom i radościom w codziennym życiu. Dziś przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek można wesprzeć Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.  Za to również dziękujemy.