1. Od dzisiejszej niedzieli porządek mszy św. powakacyjny. 6.30; 8.00;9.30;11.00; 13.00 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 7.00; 17.00 i o 18.00. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po mszy św. o godz. 8.00. Dzisiaj także mija pierwsza rocznica śmierci ks. kard. Mariana Jaworskiego. Msza św. w jego intencji o godz. 11.00.
  2. Dziś dożynki Gminno – Dekanalne w Baszni Dolnej. Uroczysta Msza św. dożynkowa o godz. 13.00. Po Mszy św. odbędą się występy artystyczne i prezentacje wieńców w Kresowej Osadzie. Dożynki diecezjalne odbędą się za dwa tygodnie w Krasnobrodzie
  3. W najbliższą środę, 8 września, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Msze św. w konkatedrze o godz. 7.00; suma o 11.00 i Msze św. wieczorem o godz. 17.00 i 18.00.  W Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
  4. W piątek comiesięczny różaniec wypominkowy o godz. 30. Po nim Msza św. za dusze czyśćcowe.
  5. W najbliższą niedzielę odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Zachęcamy do oglądania transmisji ze świątyni Opatrzności z Warszawy. Natomiast w naszej parafii uroczystości dziękczynne rozpoczną się po południu o godz. 16.00 sympozjum z połączoną promocją książki o pobytach Wyszyńskiego w Lubaczowie. O godz. 18.00 J.E. Ks. biskup Marian Rojek odprawi Mszę św. dziękczynną. Szczegóły na plakacie.
  6. W najbliższą sobotę i w niedzielę o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się organizowany przez Stowarzyszenie Patriotyczne ROTA – XX Festiwal Patriotyczny „Bogu i Ojczyźnie”. Tematem wiodącym będzie 365. rocznica ślubów króla Jana Kazimierza. W czasie festiwalu odbędzie się uroczyste wręczenie statuetki im. Ks. kard. Wł. Rubina dla Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu za krzewienie kultury narodowej i wartości chrześcijańskich. Statuetkę otrzymał także wybitny aktor Franciszek Pieczka. Szczegółowy program festiwalu na afiszu. Wstęp wolny.
  7. Od najbliższej środy, przez 8 tygodni, w naszej parafii odbywać się będzie Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez p. Witka Wilka – ewangelizatora i organizatora Strefy Mocy. „Istotą Seminarium Odnowy Wiary – jak pisze do uczestników p. Witek Wilk – jest nie tyle głoszenie podstawowych prawd Ewangelii, co pokazanie na żywych przykładach sposobu życia Ewangelią – aby móc doświadczyć wielkich dzieł Bożych w swoim życiu. Seminarium poprzez wprowadzenie nas na nowo w istotę wiary i nawrócenia pozwala doświadczyć obecności żywego Jezusa, jako Zbawiciela”. Udział w Seminarium może wziąć każdy kto przyjdzie na spotkanie. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.
  8. Rozpoczął się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rodzicom i uczniom z rodzin katolickich przypominamy, że udział w katechezie szkolnej jest obowiązkowy. Zachęcamy także do włączenia się w ruchy i stowarzyszenia katolickie i charytatywne. Wszystkich ministrantów, starszych i młodszych zapraszamy w najbliższą sobotę o godz. 10.00 na pierwsze powakacyjne integracyjne spotkanie. Zapraszamy także chłopców uczęszczających do szkoły podstawowej i starszych, aby dołączyli do grona ministrantów. Rodziców prosimy, by wsparli w decyzji swoich synów. Opiekunem ministrantów będzie w tym roku ks. Bogdan Nowicki. W piątek po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież z KSM-u.
  9. Zespół Ruah Elohim działający przy naszej parafii ogłasza nabór nowych członków do zespołu. Zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe utalentowane muzycznie, którzy chcieliby zaangażować się w działalność zespołu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Sławomirem – opiekunem zespołu. 
  10. „Na pomoc Afgańczykom” – to akcja Caritas prowadzona dzisiaj w całej Polsce. Modlitwą i zbieranymi ofiarami do puszek chcemy nieść pomoc migrantom i uchodźcom z Afganistanu. Ofiary możemy złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła.
  11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i Tygodnika Niedziela, gdzie w naszym dodatku diecezjalnym jest piękny artykuł o ks. Kardynale Jaworskim i jego wielkim przywiązaniu do Lubaczowa.