KONKATEDRA.

  1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia, czasu, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. W diecezjach przeżywamy dziś Światowy Dzień Młodzieży. Błogosławienie palm na każdej mszy św. Gorzkie Żale o godz. 15.00.
  2. W kontekście zaostrzenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19 prosimy naszych parafian, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w Mszy św. w kościele dzisiaj i nabożeństwach Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. Osoby pozostające na placu kościelnym w czasie nabożeństw muszą podobnie jak osoby wewnątrz zachować odstępy przynajmniej 1,5 m oraz mieć zasłonięte maseczką usta i nos. Komunia św. dla uczestniczących we Mszy św. na placu kościelnym kościelnym będzie udzielana w drzwiach kościoła. Wchodzących do kościoła prosimy o dezynfekcję rąk. Osoby chcące przyjąć komunię św. na dłoń prosimy, aby w pierwszej kolejności ustawiali się przy bocznych filarach w prezbiterium.
  3. Jutro w naszym kościele okazja do spowiedzi wielkopostnej. Spowiedź od godz. 8.30 do 12.00 i od 14.30 do godz. 18.00. Msze św. jutro o 7.00; 11.00; 17.00 i o godz. 18.00. Komunia św. będzie udzielana co pół godziny. Bardzo prosimy, aby oczekując na spowiedź zachować przynajmniej 1,5 metrowy dystans. W Dąbkowie i Dąbrowie spowiedź przed mszą św. o godz. 14.00.
  4. W środę od godz. 10.00 odwiedzimy chorych, także tych pierwszopiątkowych ze spowiedzią i komunią św. wielkanocną. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.
  5. Przed nami Wielki Tydzień – T R I D U U M P A S C H A L N E:

Wielki Czwartek – Msza Krzyżma św. w katedrze zamojskiej o godz. 10.00. W Konkatedrze uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – o godzinie 18.00. Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godziny 20.00.

Wielki Piątek – Przez cały dzień indywidualna Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Droga krzyżowa o godz. 12.00. Nabożeństwo Wielkopiątkowe z liturgią adoracji krzyża o godz. 17.00. Po nabożeństwie adoracja i czuwanie przy Bożym Grobie w tym roku do godz. 22.00. Możliwość spowiedzi. Prosimy wszystkich wiernych, aby w Wielki Piątek wyeksponowali w swoich domach wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego. Ponieważ tego dnia można zyskać odpust zupełny za adorację krzyża w domu rodzinnym. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Wielkopiątkowe w kościołach dojazdowych o godz. 15.00. Ponieważ w tym roku w Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, przypominamy osobom odprawiającym praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, że mogą przyjąć Komunię św. duchową nie przerywając w ten sposób kontynuowania. Wielki Piątek przypada 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

Wielka Sobota Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień. O godz. 8.00 Jutrznia z Liturgii Godzin. Poświęcenie pokarmów w konkatedrze od godz. 9.00 co pół godziny do godz. 14.00. Wewnątrz kościoła w czasie poświęcenia pokarów bądą ograniczenia ilości osób mogących jednocześnie uczestniczących w liturgii poświęcenia. Dla pozostałych będą przygotowane miejsca na koszyczki na zewnątrz. Poświęcenie pokarmów w Dąbkowie o godz. 10.00, w Dąbrowie o godz. 10.45 na osiedlu Mazury o godz. 11.30.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00. Przewodniczył jej będzie Pasterz naszej diecezji ks. Biskup Marian Rojek. Liturgia Wielkiej Soboty w kościołach dojazdowych o godz. 16.00.

Wielkanoc Uroczystą REZUREKCJĘ rozpoczniemy o godz. 5.50 biciem dzwonów.  Msza św. rozpocznie się od procesji dokoła kościoła.  Przewodniczył jej będzie ks. Biskup Mariusz Leszczyński. Na procesję przed Najświętszym Sakramentem weźmiemy tylko krzyż, paschał i figurę zartwychwstałego Jezusa. Nie będziemy niesli chorągwi i feretronów. Pozostałe Msze św. w Wielkanoc według porządku niedzielnego. Dodatkowa msza św. będzie o godz. 17.00. Zmiana tajemnic
w niedzielę Miłosierdzia.

  1. Wiemy, że sytuacja z powodu pandemii jest dynamiczna. Gdyby były jakieś zmiany to będziemy o nich informować w komunikatach na stronie internetowej naszej parafii i na FB. Dziękujemy Telewizji Kablowej za codzienną transmisję Mszy św. z konkatedry oraz za planowaną transmisję Triduum Paschalnego i uroczystości wielkanocnych.
  2. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi podjęta została decyzja o przełożeniu naszych Misji Parafialny z kwietnia na ostatni tydzień miesiąca maja.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy złozyli dary dla biedniejszych parafian. Paczki świąteczne z nich przygotowane będą rozwiezione w tym tygodniu.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby zmarłych naszych parafian: Marka Gorzelnika l.78 i Franciszka Kulińskiego l.88. Dobry Jezu….