KONKATEDRA.

 1. Dziś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie msza św.
 2. Msze św. i nabożeństwa w nadchodzącym tygodniu będą odprawiane w dotychczasowym porządku, czyli Msza św. o godz. 7.00;17.00 i 18.00. Różaniec o 16.30, nabożeństwa wielkopostne o godz. 17.30. Nabożeństwo do św. Józefa w ramach nowenny po mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 3. W piątek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00; suma o 11.00; o godz. 17.00 i o godz. 18.00. Droga Krzyżowa o godz. 7.30; 16.15 i o godz. 17.30. Msze św. w kościołach dojazdowych o godz. 16.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła, Ojczyzny, Rodziny oraz wszystkich mężczyzn i ojców którym patronuje św. Józef. W związku z ogłoszonym przez Papieża Franciszka Rokiem św. Józefa po Mszy św. o godz. 11:00 i 18:00 odprawimy nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła, Parafii i naszych rodzin. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Za tydzień po Mszy św. O godz. 11.00 spotkanie dla rodziców I dzieci przygotowujących się do i Komunii świętej.
 5. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na opłatę rachunków za ogrzewanie. Faktura za gaz za luty wynosi 6.900 zł. Zachęcamy również do składania ofiar indywidualnych na malowanie konkatedry i na inne prace prowadzone przy kościele. Praktycznie dobiegło do końca malowanie konkatedry. W tym tygodniu będą kontynuowane prace malarskie w bibliotece i na klatce schodowej od strony zakrystii oraz prace związane z malowaniem chóru w sanktuarium.
 6. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania codziennie od godz. 17.00 do 18.00.
 7. W dniu 26 marca wyruszy z Lubaczowa Ekstremalna Droga Krzyżowa. W tym roku trasa będzie wiodła do Sieniawy. Szczegółowe informacje i zapisy w parafii św. Karola Boromeusza do 22 marca.
 8. Od 19 marca pod patronatem św. Józefa Patrona Kościoła Powszechnego odbędzie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Wydarzenie zakończy się 25 marca w Dzień Świętości Życia, który przypada w Uroczystość Zwiastowania NMP. Do włączenia się w modlitwę zachęcamy wszystkich: rodziny, osoby młode, matki i ojców oraz wspólnoty modlitewne. Wszystkich, którym zależy na ochronie życia człowieka na każdym etapie jego rozwoju. W naszym kościele modlitwy odmawiać będziemy po Mszy św. o 18.00.
 9. Zwracamy się z prośbą do grup modlitewnych, Róż Różańcowych i indywidualnych ofiarodawców o składanie dobrowolnych ofiar na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Ofiary składać można w zakrystii.
 10. Caritas rozprowadza świece i czekoladowe baranki. Zachęcamy do zakupu i wsparcia dzieł miłosierdzia. Zachęcamy również do wsparcia finansowego leczenia 4 miesięcznego mieszkańca Lubaczowa – Aleksandra Misiaka, który urodził się bez kości strzałkowych obu nóżek. Szansą na normalne życie jest dla niego operacja, która jest bardzo droga. Jej koszt to prawie 500 tys. zł. Leczenie wesprzeć możemy przez stronę SIEPOMAGA. Szczegóły są na tablicy ogłoszeń i na stoliku z gazetami.
 11. Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu zaprasza uczniów z klas ósmych szkoły podstawowej i ich rodziców do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Szczegółowe informacje są zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
 12. Zachęcamy do czytania Tygodnika Katolickiego „Niedziela” i Gościa Niedzielnego. Do nabycia jest też okolicznościowe wydanie Gościa poświęconego w całości osobie św. Józefa. Cena 9 zł.
 13. Dziękujemy serdecznie za przestrzeganie zasady zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcję dłoni przy wejściu do świątyni.

Matce Bożej zawierzmy nadchodzący tydzień….