Konkatedra.

  1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali przed Najświętszym Sakramentem z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
  2. Msze św. w tygodniu o godz. 7.00; 17.00 i 18.00. Różaniec o 16.30 a nabożeństwa wielkopostne o godz. 17.30.
  3. Zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w piątkowej drodze krzyżowej, którą odprawiamy o godz. 30; 16.15 i 17.30.
  4. Jutro obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom już dzisiaj z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia pomyślności, zdrowia i szczęścia w życiu rodzinnym i zawodowym. Nich Najświętsza Maryja Panna wyprasza obfitość Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia. Zapraszamy na wspólnotową modlitwę w czasie Mszy św. wieczornej.
  5. Od środy, 10 marca rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa poprzedzającą uroczystość 19 marca. Nowennę odmawiać będziemy po Mszy św. o godz. 18.00.
  6. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego oraz wsparciem szczególnie teraz gdy Kościół przeżywa wiele różnych bolesnych doświadczeń.
  7. Od dzisiaj do nabycia są Baranki oraz Paschaliki wielkanocne. Stolik z barankami znajduje się obok ołtarza św. Jana Pawła II. Ofiary składane przy tej okazji są na potrzeby Caritas I na jałmużnę wielkopostną. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą do wszystkich, aby zgłosić osoby lub rodziny, które potrzebują wsparcia. Parafia postara się do nich dotrzeć przed świętami z pomocą żywnościową.
  8. W związku z nasilającą się pandemią przypominamy o restrykcyjnym zastosowaniu się do zasad bezpieczeństwa,w naszym kościele. Zgodnie rozporządzeniem Ministra i zasadami funkcjonowania podczas pandemii przypominamy wszystkim wiernym o przestrzeganiu zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa medyczną maseczką, dezynfekcji  oraz zachowaniu bezpiecznego dystansu w trakcie wszystkich nabożeństw religijnych, przystępowania do Komunii św., a także podczas przystępowania do spowiedzi świętej.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. W „Gościu Niedzielnym” załączony jest dodatek: „Nowenna do Świętego Józefa”. „Niedziela” przygotowała prezent dla swoich czytelników – przepiękny obrazek ze św. Józefem i z modlitwą do niego, którą codziennie odmawia papież Franciszek.
  2. Dziękujemy Wam za udział w Eucharystii. Niech ona umacnia naszą wspólnotę: jednoczy nas i w czasie epidemii da nam siłę do wytrwałej troski o wspólne dobro. Wyrazem wdzięczności niech będzie wspólne odmówienie modlitwy Pod Twoją obronę….