KONKATEDRA

  1. Świętem Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, ale kolędy tradycyjnie możemy śpiewać do Święta Matki Bożej Gromnicznej. Od jutra do 16 lutego okres zwykły w kościele, co podkreślał będzie zielony kolor szat liturgicznych.
  2. W tym tygodniu kontynuowane będą odwiedziny duszpasterskie, które w związku z panująca pandemią, mają charakter typowo modlitewny. Ograniczają się do wspólnej modlitwy w intencji rodziny oraz do pobłogosławienia i pokropienia domu wodą święconą. Prosimy bardzo, aby na czas spotkania wszyscy domownicy mieli maseczki. Odwiedzać będziemy te rodziny, które otworzą drzwi swoich domów i mieszkań i zaproszą księdza na modlitwę (W bloku można tylko uchylić drzwi swojego mieszkania). Rodziny obawiające się koronowirusa lub objęte kwarantanną mogą przełożyć kolędę na inny termin lub przyjąć błogosławieństwo przez otwarte drzwi na progu domu.

Plan odwiedzin w tym tygodniu.

11.01. poniedziałek15.00ul. Sobieskiego (2 księży – rozpoczęcie od strony ronda przy obwodnicy)
12.01. wtorek9.00Bloki ul. Sobieskiego 3,5,7,9 oraz blok 17
15.00ul. Lwowska, ul. Niemirowska ( 2 księży – rozpoczęcie od strony Lisich Jam)
13.01. środa9.00 Hurcze, Żuki
15.00ul. Starzyny ( 1 ksiądz); ul. Kurierów AK (1 ksiądz – od strony bloku bloków)
14.01. czwartek9.00ul. Mazury ( za rondem)
15.00 ul. Orzeszkowej oraz ulice przyległe – Asnyka, Staffa, Dąbrowskiej, Baczyńskiego, Tetmajera, Broniewskiego, Nałkowskiej, Kasprowicza
15.01. piątek9.00os. Słowackiego bl. 32
15.00ul. Cicha, ul. Walecznych, ul. Żelichówka
16.01.sobota9.00­ul. Kościuszki (po obydwu stronach)
14.00bloki przy ulicy Kościuszki

Program kolędy podany jest na stronie internetowej, fb i na tablicy ogłoszeń.

  1. Na zakończenie każdego tygodnia w sobotę o godz. 17.00 odprawiana jest Msza św. w intencji parafian, których odwiedziliśmy w minionym tygodniu i tych mieszkańców, których nie było w domu lub nie mogli przyjąć księdza po kolędzie. Po Mszy św. możliwość wzięcia z kościoła poświęconej wody oraz obrazka z modlitwą w intencji rodziny.
  2. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  3. W tym tygodniu rozpoczniemy prace związane z malowaniem wnętrza konkatedry. Obecnie trwają też prace związane z malowaniem pomieszczeń biblioteki parafialnej nad aulą konkatedry.
  4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, taca na rzecz remontów oraz na opłatę rachunków. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary kolędowo – noworoczne. Ofiary indywidualne można także złożyć do skarbony, która jest przy klęczniku przed relikwiami św. Jana Pawła II, lub przelać na konto parafii. Bóg zapłać.
  5. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w Eucharystii oraz nabożeństwach w naszym kościele o konieczności zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni, przekazywaniu znaku pokoju przez skinienie. Osoby, które chcą przyjmować Komunię św. na dłoń prosimy, aby ustawiały się w pierwszej kolejności przy filarach bocznych prezbiterium. Przystępując do komunii zachowajmy odstęp od siebie w bezpiecznej odległości. Zachęcamy, aby korzystać też z miejsc na chórze i w sanktuarium. Dziękujemy za zrozumienie.
  6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej – Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  7. W minionym czasie odeszli do wieczności+ Adam Żurek – l. 65; + Katarzyna Wieczorek – l. 84; +Lucyna Dawidowicz – l. 71; +Stanisław Trzeciak – l. 61; +Stanisław Brzeziak – l. 70; + Maria Złonkiewicz – l. 93. Wieczne odpoczywanie …

 

Pod Twoją obronę….