KONKATEDRA. Informacje duszpasterskie.

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela kończącego się 2020 roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Zachęcamy w dniu dzisiejszym do wspólnotowej rodzinnej modlitwy w domu i w świątyni. Składamy dzisiaj też słowa słowa uznania wobec bardzo wielu rodzin, które składają piękne świadectwo wierności Chrystusowi w codzienności swojego życia. Rodziny i małżeństwa, które znalazły się w sytuacji kryzysu, pragniemy otoczyć naszą dzisiejszą modlitwą. W tej intencji modlić się będziemy także w czasie dzisiejszej Nowenny do Matki Bożej Łaskawej po Mszy św. wieczornej.
  2. Pragniemy także serdecznie podziękować wszystkim za świąteczne świadectwo wiary złożone w czasie Bożego Narodzenia oraz bardzo dziękujemy za życzenia i życzliwość okazaną nam kapłanom w tym bożonarodzeniowym okresie. Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali nam życzenia i pozdrowienia świąteczne drogą listową, SMS -owa i mailową. Pragniemy serdecznie podziękować siostrom Józefitkom, Rycerzom Kolumba, paniom z grup modlitewnych oraz wszystkim pracownikom kościelnym za pomoc w przygotowaniu świątyni do Uroczystości Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy Nadleśnictwu Lubaczów za choinki do kościoła.
  3. W czwartek zakończenie roku kalendarzowego. Msza św. na zakończenie Starego Roku o godz. 17.00. Podziękujemy Panu Bogu za dobro, któregośmy w tym czasie doznali i przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości Boga i bliźniego. Będziemy również prosić o ustanie pandemii oraz o błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny w Nowym Roku. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. W kościołach dojazdowych msza św. o godz. 16.00. W związku z ograniczeniami w noc sylwestrową nie będzie w tym roku Mszy św. o godz. 23.00. Zapraszamy w Nowy Rok na Mszę św. o błogosławieństwo w Nowym Roku o godz. 6.30 rano. Pozostałe Msze św. jak w niedziele.
  4. W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. W piątek również przypada pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji do chorych udamy się z Komunią św. od godz. 14.30 po południu.
  5. W przyszłą niedzielę 3 stycznia pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po Mszy św. o godz. 8.00. Spowiedź przed każdą Mszą św. Spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.00.
  6. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na wspólnotowy różaniec i modlitwę w intencji uzdrowienia naszych ciał i dusz.
  7. W tym tygodniu planujemy rozpocząć tradycyjną kolędę. W związku z panującą pandemią wizyta duszpasterska będzie miała bardzo ograniczony charakter. Odwiedzimy, zachowując rygory sanitarne, te rodziny, które otworzą drzwi swoich domów i zaproszą na kolędę. Modlitwa w intencji rodziny i pokropienie domu, będzie w uproszczonej formie. Nie będzie uzupełniania kartotek. Rodziny obawiające się lub będące dotknięte chorobą lub kwarantanną mogą przełożyć wizytę kolędową na inny termin lub przyjąć błogosławieństwo przez otwarte drzwi lub okno swojego domu. Chcemy w tym trudnym czasie być blisko swoich parafian z kapłańskim błogosławieństwem i modlitwą. Dlatego też na zakończenie każdego tygodnia w sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencji odwiedzonych po kolędzie rodzin z modlitwą o zdrowie i błogosławieństwo. Szczegóły kolędy będą zamieszczane na stronie internetowej parafii.
  8. Porządek kolędy w tym tygodniu:
29.12.wtorek9.00Opaka,
30.12. Środa9.00Dąbków 
31.12. Czwartek9.00Dąbrowa

W dni, gdy księża będą na kolędzie kancelaria parafialna czynna będzie po Mszy św. porannej do godz. 8.45 i po Mszy św. wieczornej.

  1. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie tradycyjnego kolędowania przez radnych parafii i przedstawicieli grup modlitewnych na potrzeby parafii. Tradycyjny świąteczno – noworoczny datek na kościół parafialny będzie można złożyć w opisanej kopercie do skarbony w kościele lub przekazać księdzu podczas kolędy. Tegoroczne ofiary z kolędy będą na wsparcie funduszu remontowego kościoła. Pragniemy poinformować, że prace objęte programem termomodernizacji (jak będzie pogoda) będą zakończone w najbliższych dniach. W okresie zimowym będą prowadzone dalsze prace związane z malowaniem wnętrza konkatedry oraz inne prace porządkowe w podziemiach kościoła. Planowane prace będą finansowane ze środków własnych parafii.
  2. Na zakończenie zapraszamy małżonków do odnowienia ślubowań małżeńskich zawierzając jednocześnie wszystkie rodziny Matce Bożej.