Konkatedra. 

 1. Dzisiejszą III niedzielą Adwentu – niedzielą radości – wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Od środy Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem po Mszy św. o godz. 17.00.
 2. Dzisiaj przypada 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polce. Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego o godz. 11.00.
 3. Msze św. w tygodniu: rano o godz. 7.00; o godz.17.00 Msza św. Roratnia,  i o godz. 18.00 Msza św. Adwentowa.
 4. W najbliższy czwartek 17 grudnia w naszej parafii rozpoczniemy 40 – Godzinne Nabożeństwo Eucharystyczne jako bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Porządek 40 – Godzinnego Nabożeństwa: w kościele parafialnym w czwartek, piątek i sobotę Msze św. z kazaniami o godz. 7.00; 11.00; 17.00 (RORATY) i 18.00. W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci, szczególnie te które przygotowują się do I Komunii Świętej, w piątek na 17.00 uczniów klas starszych szkoły podstawowej, a szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Spowiedź przez trzy dni od godz. 8.00 do 11.00 i od 15.00 do 18.00. Msza św. ze spowiedzią w Dąbrowie w czwartek o 15.30, w Dąbkowie w piątek także o 15.30. W czasie 40 – Godzinnego Nabożeństwa kazania podczas Mszy św. głosił będzie ks. Mariusz Pastuszak – redaktor Katolickiego Radia Zamość.  Prosimy serdecznie, aby znaleźć czas i skorzystać z Sakramentu Pokuty. Program szczegółowy na drzwiach kościoła i tablicy ogłoszeniowej.
 5. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji prowadzonej przez Caritas
  i przynieśli torby wypełnione darami dla rodzin ubogich. Wszystkim za serce, za dary i poświęcony czas z całego serca w imieniu Kościoła i obdarowanych – Bóg zapłać. Dary trafią do potrzebujących przed świętami. Gdyby ktoś wiedział, że trzeba komuś pośpieszyć z pomocą to prosimy o poinformowanie nas drogą telefoniczną.
 6. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny w cenie od 6 zł oraz sianko na stół świąteczny.
 7. Dzisiaj przez cały dzień można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.Wystawione są w konkatedrze na stolikach przy drzwiach do zakrystii. W tygodniu zaś opłatki będą do nabycia w zakrystii. Prosimy także o pomoc w dostarczeniu opłatków tym parafianom, którzy z różnych względów sami nie mogą przyjść do kościoła. Dziękujemy za składane ofiary za opłatki, które w całości przeznaczone są na prace remontowe prowadzone przy naszym kościele. Także na ten cel przeznaczona będzie taca z przyszłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z parafialną ucztą eucharystyczną. 
 8. W dalszym ciągu trwają prace przy naszym kościele. W minionym tygodniu wykonano następujące prace: wstawiono nowe drzwi do sanktuarium, rozpoczęto prace przygotowawcze przy schodach wejściowych do kościoła, założono dodatkowe kinkiety w sanktuarium. W związku z pracami przy schodach prosimy o uwagę podczas wychodzenia z kościoła. W ostatnim czasie pomalowano podjazd dla niepełnosprawnych, który będzie zamontowany jeszcze przed świętami. Kontynuowane są dalsze prace prze elewacji wieży sanktuaryjnej. Mamy nadzieję, że do Świąt, jak pogoda pozwoli zasadnicze prace zostaną wykonane.
 9. Dzisiaj Harcerze z naszego Hufca wraz z ks. Michałem Moniem pojechali do Rzeszowa po światełko betlejemskie. Uroczystość powitania w naszym kościele w sobotę 19 grudnia przed mszą św. wieczorną.
 10. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 11. W tym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty: Maria Słomiana 74; Andrzej Bryniarski l. 77; Adela Darłak l.89. Dobry Jezu a nasz Panie….