Informacje Parafialne.            

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Na Mszy św. o godz. 8.00 modlić się będziemy w intencji Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży i rodziców młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania. Spotkanie dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich po Mszy św. o godz. 13.00 z racji dnia wspomnienia św. Franciszka.
 2. Dzisiejszej niedzieli nabożeństwo różańcowe dla dzieci po Mszy św. o godz. 11.00, zaś nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tygodniu Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.15dla dzieci szkolnych i o godz. 17.30 dla młodzieży i dorosłych. Msze św. w tygodniu przez cały październik o godz. 17.00 i o godz. 18.00.
 3. Również dzisiaj przed każdą mszą św. możemy zapoznać się z założeniami i formami działalności Katolickiego Stowarzyszenia Rycerzy Kolumba. Spotkanie dla wszystkich chętnych kandydatów o godz. 19.00 w sali domu św. Zygmunta. Rycerze prowadzą zbiórkę datków na potrzeby Caritas.
 4. Dziś odpust w Cieszanowie. Suma o godz. 12.00.
 5. W najbliższą, pierwszą środę miesiąca, wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Święto patronalne Żywego Różańca. W naszej parafii procesja różańcowa ulicami miasta (dookoła Rynku) prowadzona przez mężczyzn w intencji Kościołą, Ojczyzny, Rodziny i ustania pandemi. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00. Zakończenie modlitwą apelową w Sanktuarium. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Zapraszamy wszystkich mężczyzn – ojców i mężów z całymi rodzinami, młodzież. Zapraszamy wszystkich należących Żywego Różańca i wspólnot modlitewnych. Niech przyjdzie każdy, kto kocha Matkę Bożą.
 6. W piątek II piątek miesiąca. Różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. O 18.00 msza św. wypominkowa roczna. Od piątku także będą już kartki na tegoroczne wypominki.
 7. W przyszłą niedzielę po raz 20. będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem TOTU TUUS. W programie Dnia Papieskiego Msza św. z modlitwą za młodzież o godz. 11.00 z udziałem zespołu „Cztery Pory Roku” z Oleszyc. Po Mszy św. okolicznościowy koncert dedykowany Janowi Pawłowi II. O 2000 –  Apel Papieski przy krzyżu na stadionie. O godz. 20.30 – Marsz z zapalonymi  lampionami Drogą Papieską do Sanktuarium. W procesji niesiony będzie feretron św. Jana Pawła II. Po Apelu Jasnogórskim przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, przemarsz pod pomnik Papieża Polaka, przy kościele św. Karola Boromeusza. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek na papieski fundusz stypendialny.
 8. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnicze na 2021 rok.
 9. Przy wyjściu z Konkatedry można zaopatrzyć się w najnowszy numer NIEDZIELI i „Gościa Niedzielnego”. W tygodniku NIEDZIELA polecamy: „Tam, gdzie ludzie nie chodzą do kościoła…” (o zamianie świątyń katolickich na hotele lub restauracje); „Różaniec po męsku” (o mężczyznach, którzy się modlą różańcem); „Przywódca, czy sługa?” (o służbie w zarządzaniu wspólnotą Kościoła) i inne. Do nabycia jest reż czasopismo TERAZ w całości poświęcone ks. Kardynałowi Mariaowi Jaworskiemu. Czytajmy prasę katolicką.
 10. Na zakończenie ogłoszeń apelujemy w czasie, gdy pandemia na nowo się rozwija zakrywanie w kościele i nie tylko ust i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.
 11. Niech dobry Bóg wszystkich ma w opiece. Niech sparawi, aby dzisiejsza niedziela i cały tydzień były błogosławionym czasem. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w bogaty program zaplanowanych wydarzeń. Znajdźmy czas na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i na modlitwę na różańcu.

Pod Twoją obronę…. Modlitwa do św. Michała Archanioła.