Ogłoszenia Duszpasterskie – XXV  niedz. zw.  20.09.2020 r.

  1. Przeżywamy 25. niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dziś na mszy św. w Dąbkowie o godz. 9.00 modlić się będziemy za śp. gen. Stanisława Dąbka i pomordowanych w Opace i w Dąbkowie w czasie i po II wojnie światowej.
  2. Społeczny Komitet „Las Niwki” przy Katolickim Stowarzyszeniu Civitas Christiana zaprasza za tydzień do konkatedry na Mszę św. o godz. 13.00 w intencji pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Lubaczowa. Po mszy św. udamy się na mogiłę do lasu Niwki na modlitwę, złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy. Serdecznie w imieniu organizatorów zapraszamy.
  3. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na cele prac prowadzonych przy konkatedrze. W minionym tygodniu rozpoczęte zostały prace przy elewacji sanktuarium. Wykonano obróbki blacharskie nad wejście do konkatedry od strony sanktuarium. Wykonano izolację pionową fundamentów na ścianie wschodniej konkatedry. W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się dalsze prace związane z malowaniem dachu na konkatedrze w centralnej części. Planowane jest też wymienienie głównej tablicy energetycznej wraz z zabezpieczeniami zasilającą konkatedrę. Bardzo serdecznie dziękujemy za stałą troskę i ofiary przekazywane na remonty. Bóg zapłać.
  4. Dzisiaj w Kościele w Polsce przeżywamy 54. Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą uwagę i modlitwę kierujemy na funkcjonowanie mediów, szczególnie na posługę mediów i dziennikarzy katolickich. W parafiach naszej diecezji do puszek zbierane są ofiary na potrzeby Katolickiego Radia Zamość. Za tydzień w niedzielę, 27 września, taca na budownictwo sakralne.
  5. W tym tygodniu w poniedziałek, 21 września, święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. We wtorek bł. Barnardyny Marii Jabłońskiej, zakonnicy, Albertynki, naszej rodaczki, współpracownicy św. Brata Alberta. W środę wspomnienie św. O. Pio.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę św. o godz. 11.00 rodziców i dzieci z klasy trzeciej, które chcą rozpocząć przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  7. Michał Koziołek, nowy opiekun wspólnoty Oazowej RUCHU ŚWIATŁO ŻYCIE zaprasza wszystkich w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 13.00 na powakacyjne spotkanie.
  8. W niedzielę 27 września o godz. 16,00 Mszą św. w Starym Dzikowie rozpocznie się spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Na spotkanie zaprasza ks. przewodnik Rafał Łukiewicz.
  9. W Imieniu ks. Dziekana i wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie pierwszej stacji modlitwy pogrzebowej ks. Kardynała Mariana Jaworskiego, pragniemy podziękować firmie Pogrzebowej „Grzebyk” Adam Grzebyk za bezpłatne przywiezienie i odwiezienie trumny ks. Kardynała z Krakowa i do Krakowa. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do nabycia nowego numeru tygodnika katolickiego Niedziela z naszym dodatkiem diecezjalnym. W Niedzieli temat wiodący to ubóstwo. Jest też GOŚĆ NIEDZIELNY.