1. Od dzisiejszej niedzieli porządek mszy św. powakacyjny. (6.30;  8.00; 9.30; 11.00; 13.00 i 18.00. W Dąbkowie o godz. 9.30 w Dąbrowie zaś o godz. 11.00. Zmiana tajemnic różańcowych i koronkowych po mszy św. o godz. 8.00.
  2. Dziś dożynki Gminne – Dekanalne w Młodowie. Uroczysta msza św. dziękczynna dożynkowa o godz. 11.00. Po mszy św. odbędą się wystąpienia, prezentacje wieńców, sprzętu rolniczego, występy artystyczne. Dożynki diecezjalne odbędą się za tydzień w Krasnobrodzie za tydzień. Uroczystość diecezjalnych dożynek rozpocznie się Eucharystią o godz. 12.00 w Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej.
  3. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. W Sanktuarium MB Odwachowskiej w Katedrze Zamojskiej oraz w Oleszycach uroczystości odpustowe. Msze św. w Konkatedrze o godz. 7.00; suma o 11.00 i masz św. wieczorna o godz. 18.00 w Dąbkowie i Dąbrowie o godz. 16.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
  4. W piątek zapraszamy na comiesięczny różaniec wypominkowy o godz. 30. Po nim Msza św. wypominkowa roczna.
  5. Wszystkich chłopców uczęszczających do szkoły podstawowej i starszych, zapraszamy by dołączyli do grona ministrantów. Rodziców prosimy, by wsparli w decyzji swoich synów. Spotkania dla ministrantów w każdą sobotę o godz. 10.00. Opiekunem ministrantów jest ks. Michał Moń. W piątek po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież z KSM-u.
  6. W dniu wczorajszym o godzinie 22.02 w klinice w Krakowie w wieku 94 lat zmarł J.E. Ks. Kardynał Marian Jaworski. Czekamy na informacje i ustalenia związane z pogrzebem. Niemniej jednak już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkaców Lubaczowa we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00, w dniu Jego imienin na wspólną modlitwę za spokój Jego duszy. Mszy św. przewodniczył będzie ks. Biskup Mariusz Leszczyński.

Kard. Marian Jaworski urodził się w 1926 r. we Lwowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk abp. Eugeniusza Baziaka w 1950 r. w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po święceniach poświęcił się studiom filozoficznym. W latach 1970-80 był sekretarzem naukowym KEP, w latach 1976-81 dziekanem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Krakowie, a w latach 1981-87 rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w tym mieście. W 1984 r. Jan Paweł II mianował go biskupem i administratorem apostolskim polskiej części archidiecezji lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie. Natomiast w 1991 r. został metropolitą lwowskim.

Jan Paweł II mianował go w 1998 r. kardynałem in pectore, a trzy lata później ogłosił jego nominację. Jako bliski przyjaciel papieża, kard. Jaworski udzielił mu również przed śmiercią sakramentu namaszczenia chorych.

Kard. Marian Jaworski został odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (2007) i „w uznaniu znamienitych zasług dla odbudowy życia religijnego na Kresach Wschodnich oraz pogłębiania dialogu ekumenicznego, za osiągnięcia naukowe w dziedzinie filozofii i teologii” Orderem Orła Białego (2017). Jest również honorowym obywatelem Lubaczowa, Gminy Lubaczów oraz Krakowa i Puszczykowa. Po przejściu w 2008 r. na emeryturę mieszkał w Krakowie.

Dziękując za całe życie ks. Kardynała i za jego miłość do lubaczowian imiasta Lubaczowa prośmy o dar nieba dla niego.

Dobry Jezu……