O G Ł O S Z E N I A  –  XIII   N i e d z i e l a   Z w y k ł a   –  28.06.2020 r.

 1. Dziś ostatnia niedziela czerwca. Od przyszłej niedzieli porządek mszy św. wakacyjny, czyli Msze św. o godz. 00,9.00,11.00, 13.00 i 18.00, o godz. 8.00 w Dąbkowie i 10.00 w Dąbrowie.

W ciągu tygodnia msze św. o 7.00 i o 18.00. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przed mszą św. Kancelaria w czasie wakacji czynna od godz. 8.00 do 9.00 i po mszy św. Wieczornej od 19.00 do 20.00. Do chorego prosimy dzwonić o każdej porze.

 1. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. jutro o godz. 7.00, 9.00; suma odpustowa o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną dookoła kościoła; oraz msze św. po południu o godz. 17.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Biskup Mariusz Leszczyński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z klas VIII ze szkoły Podstawowej nr 2. Taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej.   Zachęcamy do udziału we mszy św. i skorzystania z przywileju odpustu.
 2. Trwa codzienna nowenna do św. Józefa w ramach przygotowania do ofiarowania naszej Parafii św. Józefowi. Aktu tego dokonamy w czwartek 2 lipca o godz. 18.00 w 150 rocznicę ustanowienia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego. Po Mszy św. Męski Różaniec. Serdecznie zapraszamy.
 3. Wspólnota osób powołanych im. O. Wanantego Katarzyńca – zaprasza na godz. 17.00 na adorację i modlitwę w intencji nowych powołań i mszę św. w intencji kanonizacji o. Wanantego.
 4. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Do chorych udamy się przed południem. Zachęcamy, aby skorzystać ze spowiedzi w dni poprzedzające. Msze św. w Dąbkowie o godz. 15.00 i w Dąbrowie o godz. 16.00.
 5. W sobotę z racji pierwszej soboty po mszy św. wieczornej różaniec i adoracja z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie od przywiązania do grzechu.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. Zbiórka dzieci i rodziców o godz. 10.40 w Sanktuarium. Msza św. komunijna o godz. 11.00. Spowiedź w sobotę o godz. 10.00.
 7. W czwartek 2 lipca wyruszy pielgrzymka autokarowa na ogólnopolską pielgrzymkę nauczycieli i pracowników oświaty, zaś w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 wyruszy z Lubaczowa III Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. W pielgrzymce weźmie udział 30 rowerzystów.
 8. W tym tygodniu rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do grupy ziemi lubaczowskiej, która wyruszy 2 sierpnia z konkatedry. W tym roku w związku z epidemią pielgrzymka będzie miał nieco inny sposób wędrowania. Szczegółowe informacje na stronie internetowej pielgrzymki zamojsko – lubaczowskiej.
 9. W czwartek, 2 lipca, uroczystości odpustowe w Sanktuarium MB w Krasnobrodzie. 
 10. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza Apostoła.
 11. W sobotę, 4 lipca, przypada 22. rocznica święceń biskupich bpa Mariusza Leszczyńskiego.
 12. Na stoliku pod chórem do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Odwiedzając i wchodząc do świątyń w czasie wakacji oraz przychodząc na mszę św. pamiętajmy o godnym stroju.
 14. W dniu wczorajszym ks. Biskup Ordynariusz dokonał zmian personalnych w diecezji. Po czterech latach pięknej pracy w naszej parafii, z dniem 17 sierpnia odchodzi od nas ks. Marek Saj do Tyszowiec.
 15. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim wypoczywającym na wakacjach, urlopach życzymy pogody ducha, pięknej pogody, miłych chwil i niezapomnianych przeżyć. Nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św., o tym, że dyspensa od udziału we mszy św. już nie obowiązuje.
 16. Zawierzmy teraz wszystkie sprawy Matce Bożej ….. Pod Twoją obronę.