Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu  – 22.03.2020 roku.

  1. Czas, który przeżywamy w związku z epidemią koronawirusa, ma wiele obliczy. Solidaryzujemy się z chorymi i objętymi kwarantanną. Niewątpliwie jest to czas, w którym wszyscy wzajemnie mobilizujemy się do odpowiedzialności za siebie i za innych. Dlatego ograniczyliśmy wyjścia z domu i podporządkowujemy się zaleceniom władz państwowych, sanitarnych i kościelnych, które podejmują trudne decyzje. Jest to również czas swoistych rekolekcji. Jeśli angażujemy się w bardziej intensywną modlitwę, to ona zawsze jest związana z wezwaniem do osobistego nawrócenia, które zresztą wpisane jest w przeżywanie wielkiego postu. Trzeba nam intensywnie wsłuchiwać się w Boże natchnienia, które mogą pokazać w naszym życiu obszary wymagające radykalnego nawrócenia. Dzisiaj stajemy również wobec wielkiego pytania o znaczenie niedzielnej Mszy św. w moim życiu. Wielu z nas nie bierze w niej udziału, korzystając dla ważnych powodów z dyspensy biskupa diecezji. Cieszy wysoka oglądalność transmisji Mszy św. w mediach, cieszy modlitwa całych rodzin gromadzących się do słuchania Mszy św. w domu. Czy jednak ta sytuacja rodzi w nas autentyczny ból i głód Eucharystii, sakramentu Ciała Chrystusa? Czy trwając w domowym zaciszu, odczuwamy brak Mszy św.? – głód Eucharystii?. W tym czasie każdy z nas może sprawdzić temperaturę swojej wiary poprzez stopień tęsknoty za Komunią św.
  2. Msze św. w dniu dzisiejszym i w przyszłą niedzielę będą odprawiane: o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00,15.30 17.00 i 18.00. W Dąbkowie – 9.30 i 14.00. W Dąbrowie – 11.00. Transmisja na żywo Mszy św. z Konkatedry w Lubaczowskiej Telewizji Kablowej o godz. 9.30, 11.00 i 18.00. Transmisja internetowa wszystkich Mszy świętych odprawianych w konkatedrze na stronie internetowej parafii. Transmitowane będą także Gorzkie Zale. W tygodniu przed telewizory zapraszamy o godz. 18.00 na wspólne przeżywanie codziennej Mszy św. z konkatedry.
  3. Już dzisiaj zapowiadamy, że nie będzie w tym roku rekolekcji wielkopostnych i spowiedzi rekolekcyjnej. Informujemy więć, że od nadchodzącego tygodnia spowiedź będzie się rozpoczynała codziennie o godz. 17.00 (w miarę potrzeby spowiedź będzie mogła rozpoczynać się wcześniej). Ze względów bezpieczeństwa spowiedź będzie się odbywała wyłącznie w konfesjonałach wyznaczonych, a konfesjonały będą dezynfekowane także od strony penitenta (przy konfesjonale będzie płyn dezynfekujący). W tym celu zostały założone także dodatkowe folie w konfesjonałach. Rekolekcje przeniesione zostają na czas jesienny i będą połączone z misjami parafialnymi.
  4. W środę uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o godz. 18.00. W kapicach o godz. 16.00. Transmisja Mszy św. w telewizji kablowej o godz. 11.00 i o godz. 18.00.
  5. W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej tak jak w każdy piątek – 7.30, 16.00, 17.30. Możliwość łączenia się przez internet.
  6. W związku z pandemią koronawirusa zachęcamy do modlitwy i wzajemnej troski o siebie, dlatego organizujemy zbiórkę żywności dla osób potrzebujących z naszej parafii. Dary możemy przynosić i składać w Stacji Opieki Caritas w godzinach przedpołudniowych lub w zakrystii. Gdyby osoby starsze potrzebowały pomocy w zrobieniu zakupów to prosimy o kontakt z parafią.
  7. Informujemy, że sprawy niewymagające obecności w kancelarii można załatwiać telefonicznie lub drogą email (np. zamawianie intencji mszalnych, ustalenie terminu ślubu itp.) Zwyczajowe ofiary na potrzeby parafii można przekazywać poprzez rachunek bankowy, który podany jest na stronie parafii.
  8. Na stronie iternetowej parafii jest najnowszy dekret ks. Biskupa Ordynariusza w sprawie pogrzebów i udzielania innych sakramentów.
  9. Życząc błogosławieństwa Bożego na nadchodzący tydzień, serdecznie zapraszamy do codziennego łączenia się przez FB na modlitwie różańcowej, która transmitowana jest z kapicy sióstr Józefitek.