OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE        8.03.2020 r.

  1. Dziś 2 niedz. Wielkiego Postu. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Po nich msza św. Obchodzimy dziś niedzielę Ad Gentes, dzień modlitw za misje i misjonarzy. Do skarbon przy wyjściu z Kościoła możemy złożyć ofiarę na rzecz misji św.
  2. Przypominamy i gorąco zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w najbliższy piątek w nabożeństwie wielkopostnym Drogi Krzyżowej. Rano po mszy św. Droga Krzyżowa dla dorosłych, o godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci szkolnych, o godz. 17.30 dla dorosłych oraz dla młodzieży. Na nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji zmarłych w rocznej modlitwie wypominkowej.
  3. Dzisiaj msza św. kolędowa o godz. 13.00 w intencji parafian z ul. Sobieskiego, bl. Sobieskiego, ul. Ostrowieckiej ul. Lipowej, ul. Mazury i ul. Mazury Boczna.
  4. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 16-18 marca, zaś rekolekcje parafialne rozpoczną się w piątek przed Niedzielą Palmową. Spowiedź wielkopostna będzie w poniedziałek 6 kwietnia.
  5. Już dzisiaj pragniemy zapowiedzieć, że tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami miasta w dniu 3 kwietnia, połączona będzie z „Marszem dla Życia”.
  6. Zwracamy się z prośbą do grup modlitewnych, Róż Różańcowych i indywidualnych ofiarodawców o składanie ofiar na zakup kwiatów do Bożego Grobu. Ofiary składać można w zakrystii lub kancelarii. Taca za tydzień na potrzeby inwestycyjne parafii i na opłatę rachunków.
  7. Informacje o przebiegu prac remontowych: dobiegły do końca prace hydrauliczne związane z modernizacją centralnego ogrzewania w konkatedrze oraz w domu parafialnym i domu Akcji Katolickiej. Na ukończeniu sa już prace naprawcze po wymianie okien i drzwi, realizowane są kolejne prace w pomieszczeniach sanitarnych, łazienkach oraz prace elektryczne w Domu Parafialnym. Firma – wykonawca generaly przymierza się logistycznie do rozpoczęcia kolejnego etapu prac przy konkatedrze związanych z odkopaniem fundamentów i wykonaniem prac związanych z ich dociepleniem i zabiezpieczeniem przeciwwilgociowym.
  8. Teatr Arka Lwowska informuje, że na dzisiaj zapowiadany spektaktl „Preclarka z pohulanki” z powodu choroby aktorów nie odbędzie się.
  9. Prasa, jak każdej niedzieli wyłożona jest na stolikach pod chórem. Zachęcamy w sposób szczególny do nabycia Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Warto w Wielkim Poście często sięgać po prasę katolicką.

 

Życzenia dla kobiet.

Dzisiejszy dzień 8 marca jest Świętem wszytkich Kobiet. Życzymy Wam drogie Panie wszelkiego dobra I obfitości Bożych darów na każdy dzień Waszego życia. Polecamy wasze życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki. Szczęść Wam Boże.

 

Kończąc ogłoszenie, chcemy wszystkim życzyć błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Pan Bóg Miłosierny błogosławi na czas pracy i odpoczynku, na czas doskonalenia siebie w wielkopostnej pokucie. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice, z większą troską spojrzyjcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.