OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II  NIEDZIELA zw.  – 19 stycznia 2020 r.

  1. Dziś  II Niedziela Zwykła. Po mszy św. o godz. 9.30 w Domu św. Zygmunta spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków Stowarzyszenia Civitas Christiana. Prelekcję w czasie spotkania wygłosi Pan Artur Brożyniak z Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Rzeszowie.Temat wykladu: „W Stulecie Rocznicy Zwycięstwa nad bolszewikami w bitwie Warszawskiej”. Na wykład wstęp wolny. O godz. 16.00 w Sali Teatralnej koncert noworoczny. We wtorek o 19.00 spotkanie opłatkowe KIK-u.
  2. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Tydzień modlitw zakończy się w piątek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
  4. W przyszłą niedzielę od godz. 14.00 w Sali Teatralnej rozpocznie się XII Przegląd Zespołów Kolędniczych Herody 2020. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia ciekawie zapowiadających się widowisk.
  5. Za tydzień na mszy św. o godz. 11.00 z koncertem kolęd wystąpi gościnnie Zespół Śpiewaczy „Cztery Pory Roku” z Oleszyc.
  6. W tym tygodniu dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej:
20.

 

20.01. Poniedziałek15.00 – Ul. Krasickiego (od strony Rynku 1 ksiądz)

– ul. Rynek, św. Anny, Krótka, ul. Konery (1 ksiądz),

21.21.01.wtorek15.00– Ul. Grunwaldzka bloki (1 Ksiądz)

– Ul. 3 Maja ( 1 ksiądz)

 
22.

 

22.01. środa15.00– ul. Wyspiańskiego, ul. Podzamcze ul. Mały Łążek, ul. Monte Casino (1 ksiądz)

– ul. Rejtana (1ksiądz od Sienkiewicza),

23czwartek15.00– ul. Kopernika (2 księży)
24Piątek15.00– ul. Sienkiewicza (1 ksiądz),

– ul. Sportowa, ul. Partyzantów, (1 ksiądz)

25.sobota8.30ul. Dąbka, Polna, Zbożowa, Sadowa (4 księży),
 13.30ul. Wyszyńskiego, ul. Rzemieślnicza, ul. Rzeczna (4 księży),

 

        7. Dziś składamy serdeczne podziękowanie za ofiary kolędowe złożone na kościół przez mieszkańców z ul. Legionów ( bloki), ul. Grunwaldzkiej i ul. Wyszyńskiego    (blok), z ul. Jasnej i ul. Żeromskiego 1080 zł, ul. Krasickiego i Hubala 370 zł. W tym roku na potrzeby parafii zebrano przez kolędujących prawie 40 tyś. zł. Część z tych pieniędzy została już wpłacona firmie witrażowej na zakup materiałów na witraże do konkatedry. Dziękujemy też za ofiary złożone dziś na tacę na opłatę rachunków. Bóg zapłać.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Niedziela ogólnopolska zawiera piękny artykuł – “Medjugorie. Miejsce objawienia… Kościoła”. Niech hasło reklamowe Niedzieli “Poczytaj – Pomyśl i Podziel się z innymi!” będzie dla nas zachętą do nabycia prasy.
  2. Dzisiaj J.E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński obchodzi dzień swoich imienin. W jego intencji, zawierzając Jego osobę Matce Bożej pomódlmy się wspólnie porosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Niego.

Pod Twoją obronę..