Ogłoszenia Duszpasterskie  –  III Niedziela Adwentu – 15.12.2019 r.

 1. Dzisiejszą III niedzielą Adwentu – niedzielą radości – wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Roraty w tygodniu codziennie o godz. 18.00. Od jutra o godz. 17.30 do Bożego Narodzenia Nowenna do Dzieciątka Jezus. Natomiast rano o godz. 6.30 śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji TAK POMAGAM prowadzonej przez Caritas i woluntariuszy. W minionym tygodniu rozwieziono pomoc do ponad dwustu rodzin w Lubaczowie i okolicy. Zebrano prawie ok. 1600 kg żywności i środków czystości. Wszystkim za dary i poświęcony czas z całego serca w imieniu obdarowanych – Bóg zapłać. Słowa serdecznego podziękowania składam Ks. Sławomirowi i wolontariuszom ze Szkolnych Kół Caritas.
 3. W tym tygodniu w czwartek 19.XII. w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Rekolekcje głosił będzie o. Zbigniew Kubit – franciszkanin z Przemyśla. Porządek rekolekcji: w czwartek, piątek i sobotę msze św. z naukami rekolekcyjnymi w konkatedrze o godz. 7.00; 11.00 i 18.00. Msze św. w Dąbkowie i Dąbrowie wg. porządku na plakatach ogłoszeniowych. Spowiedź w sobotę pół godziny przed każdą Mszą św. W tym roku odbędą się w ramach rekolekcji nauki stanowe: w czwartek  dla kobiet, w piątek dla mężczyzn i w sobotę dla młodzieży. Program szczegółowy rekolekcji na drzwiach kościoła i tablicy ogłoszeniowej.
 4. Spowiedź i Komunia św. dla chorych w poniedziałek 23.XII. przed południem. Zgłoszenia w zakrystii.
 5. W tym tygodniu spowiedź we wtorek w parafii św. Karola, w czwartek w Łukawcu.
 6. W zakrystii do nabycia są świece na stół wigilijny w cenie od 6 zł.
 7. Do dzisiejszej niedzieli wpłynęły ofiary z rozprowadzania opłatków z następujących ulic i bloków: ul. Kościuszki od ZS do Młodowa strona nieparzysta oraz  numery parzyste ; ul. Myśliwska z Techniczną ; ul. Sienkiewicza z Parkową; ul. Kościuszki numery nieparzyste do ZS oraz Kurierów AK; Opaka strona zachodnia; ul. Os. Legionów bloki 3,5,7; bloki przy Grunwaldzkiej, Żeromskiego i Wyszyńskiego ; blok Gazowniczy ; Osiedle Mazury, Stare Mazury ; oś. Jagiellonów bl. 5,5a,9 ; Bl. Krasińskiego 14; 19 i 17 ; bl. Norwida 4,6,8,10; ul. Lipowa, ul. Sobieskiego wraz z blokami, ul. Sportowa, Dąbka, Polna, Zbożowa, Sadowa. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyjęli opłatki i złożyli dar na potrzeby parafii. Dziękujemy każdemu, kto się zaangażował poświęcając swój czas w rozniesienie opłatków. Bóg zapłać. Zebrane środki przeznaczone są na prace remontowe prowadzone przy naszej parafii. Jeżeli ktoś do tej pory nie otrzymał opłatków wigilijnych może je nabyć w zakrystii lub u młodzieży przy wyjściu z kościoła.
 8. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na opłatę rachunków oraz na zakupy materiałów remontowych do Domu Akcji Katolickiej. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu wykonano następujące prace: uruchomione zostało centralne ogrzewanie w Domu AK, trwają prace związane z podłączaniem ogrzewania podłogowego dla konkatedry- ogrzewanie zostanie uruchomione w najbliższy czwartek, wymienione zostały drzwi boczne i od ogrodu w domu parafialnym, wykonano podesty do sanktuarium w których także w poniedziałek zostanie zainstalowane ogrzewanie podłogowe. W piątek przywieziona została pierwsza część okien do konkatedry, jutro przyjedzie kolejny transport z oknami. We wtorek rozpoczniemy prace montażowe tychże okien.
 9. Dzisiaj Harcerze z naszego Hufca pojechali do Rzeszowa po światełko betlejemskie. Uroczystość powitania w naszym kościele w czwartek 19 grudnia przed mszą św. wieczorną.
 10. Dyrektor Zespołu Szkół w Lubaczowie informuje, że 17 grudnia (we wtorek) będzie miała miejsce rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Zapisy prowadzone będą w godzinach od 8.00 do 13.00 w sali nr B 7  budynku internatu. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 11. Zachęcamy do zakupu prasy religijnej, szczególnie Niedzieli i Gościa Niedzielnego.